GAULOS SERV COM SRL

Activă

3811 Colectarea deşeurilor nepericuloase

GAULOS SERV COM SRL (CUI 5910589) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Suceava, SUCEAVA, înregistrată la 12 iulie 1994, cu activitatea principală „colectarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3811).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.841.728 lei, profit net de 130.108 lei, datorii de 1.143.001 lei, capitaluri proprii de 140.773 lei, 15 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 39 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

39

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

39 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.

Din cei șase factori ieșeau 55 de puncte, dar scorul e plafonat la 39: o firmă în situația asta nu poate fi socotită mai bună de atât, oricât de bine ar arăta restul cifrelor.

Îndatorare
101.1%
Lichiditate
0.86 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.841.728lei

Venituri totale

1.848.972lei

Rezultat net

130.108lei

Datorii

1.143.001lei

Capitaluri proprii

140.773lei

Capital de lucru

-164.333lei

Salariați

15

Cifră de afaceri pe salariat

122.782lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1994000657331
Data înregistrării
12 iulie 1994

Activitate și sediu

Activitate principală
3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. SUCEAVA, MUN. SUCEAVA, STR. ENERGETICIANULUI, NR.1 A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+16%
Profitul, față de anul trecut
-16,3%
Creștere anuală compusă
+7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

39clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate12.45%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.86 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate7.06%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare101.1%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință15.98%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA39200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate151.895lei
I2Active circulante978.668lei
I3Stocuri283.207lei
I4Creanțe230.299lei
I5Casa și conturi la bănci465.162lei
I6Cheltuieli în avans153.211lei

Pasiv

I7Datorii1.143.001lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri140.773lei
I11Capital subscris vărsat35.400lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.841.728lei
I14Venituri totale1.848.972lei
I15Cheltuieli totale1.699.032lei
I16Profit brut149.940lei
I18Profit net130.108lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați15

Indicatori · 2025

Marjă netă7,06%
Marjă brută8,14%
Rentabilitatea capitalurilor92,42%
Rentabilitatea activelor11,51%
Grad de îndatorare101,1%
Lichiditate curentă0,86
Cifră de afaceri pe salariat122.782lei
Fond de rulment-164.333lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
15,98%
Creștere anuală compusă
7%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase

Cele mai nou înregistrate în județul Suceava

Întrebări despre GAULOS SERV COM SRL

Ce cifră de afaceri are GAULOS SERV COM SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.841.728 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 130.108 lei.
GAULOS SERV COM SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GAULOS SERV COM SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are GAULOS SERV COM SRL?
15 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GAULOS SERV COM SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.143.001 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GAULOS SERV COM SRL?
39 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GAULOS SERV COM SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GAULOS SERV COM SRL?
Activitatea principală este CAEN 3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .