GLANZ SRL

Activă

8121 Activităţi generale de curăţenie a clădirilor

GLANZ SRL (CUI 5818362) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, CLUJ, înregistrată la 23 iunie 1994, cu activitatea principală „activităţi generale de curăţenie a clădirilor” (CAEN 8121).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 32.496.243 lei, profit net de 1.251.906 lei, datorii de 11.286.926 lei, capitaluri proprii de 3.442.190 lei, 290 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 59 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

59

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

59 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.69 x
Tendință
-3.49%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

32.496.243lei

Venituri totale

32.741.161lei

Rezultat net

1.251.906lei

Datorii

11.286.926lei

Capitaluri proprii

3.442.190lei

Capital de lucru

-3.518.553lei

Salariați

290

Cifră de afaceri pe salariat

112.056lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1994001613121
Data înregistrării
23 iunie 1994

Activitate și sediu

Activitate principală
8121 — Activităţi generale de curăţenie a clădirilor
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. FAGULUI, NR.83

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-3,5%
Profitul, față de anul trecut
-54,5%
Creștere anuală compusă
+12,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

59clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate23.33%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.69 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate3.85%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare76.5%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-3.49%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA59200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate6.986.637lei
I2Active circulante7.768.373lei
I3Stocuri94.572lei
I4Creanțe7.656.426lei
I5Casa și conturi la bănci17.375lei
I6Cheltuieli în avans48.034lei

Pasiv

I7Datorii11.286.926lei
I8Venituri în avans73.928lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.442.190lei
I11Capital subscris vărsat100.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă32.496.243lei
I14Venituri totale32.741.161lei
I15Cheltuieli totale31.362.539lei
I16Profit brut1.378.622lei
I18Profit net1.251.906lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați290

Indicatori · 2025

Marjă netă3,85%
Marjă brută4,24%
Rentabilitatea capitalurilor36,37%
Rentabilitatea activelor8,48%
Grad de îndatorare76,5%
Lichiditate curentă0,69
Cifră de afaceri pe salariat112.056lei
Fond de rulment-3.518.553lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-3,49%
Creștere anuală compusă
12,73%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

8121 Activități generale de curățenie a clădirilor

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre GLANZ SRL

Ce cifră de afaceri are GLANZ SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 32.496.243 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.251.906 lei.
GLANZ SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GLANZ SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are GLANZ SRL?
290 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GLANZ SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 11.286.926 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GLANZ SRL?
59 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GLANZ SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GLANZ SRL?
Activitatea principală este CAEN 8121 — Activităţi generale de curăţenie a clădirilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .