AVENTIN TRADE SRL

Activă

4931 Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători

AVENTIN TRADE SRL (CUI 5772257) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Brăila, BRĂILA, înregistrată la 14 iunie 1994, cu activitatea principală „transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători” (CAEN 4931).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 9.046.169 lei, profit net de 1.773.495 lei, datorii de 2.576.885 lei, capitaluri proprii de 4.151.410 lei, 38 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 92 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

92

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

92 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.12 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

9.046.169lei

Venituri totale

9.079.715lei

Rezultat net

1.773.495lei

Datorii

2.576.885lei

Capitaluri proprii

4.151.410lei

Capital de lucru

316.341lei

Salariați

38

Cifră de afaceri pe salariat

238.057lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1994000792094
Data înregistrării
14 iunie 1994

Activitate și sediu

Activitate principală
4931 — Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători
Sediu social
JUD. BRĂILA, MUN. BRĂILA, STR. ODESSA, NR.10, BL.B30, SC.3, ET.1, AP.45

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+9,4%
Profitul, față de anul trecut
-3,7%
Creștere anuală compusă
+0,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

92clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate62.61%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.12 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate19.6%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare38.87%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință9.43%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA92200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.737.015lei
I2Active circulante2.893.226lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe308.275lei
I5Casa și conturi la bănci2.584.951lei
I6Cheltuieli în avans98.054lei

Pasiv

I7Datorii2.576.885lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri4.151.410lei
I11Capital subscris vărsat311.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă9.046.169lei
I14Venituri totale9.079.715lei
I15Cheltuieli totale7.071.220lei
I16Profit brut2.008.495lei
I18Profit net1.773.495lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați38

Indicatori · 2025

Marjă netă19,6%
Marjă brută22,2%
Rentabilitatea capitalurilor42,72%
Rentabilitatea activelor26,75%
Grad de îndatorare38,87%
Lichiditate curentă1,12
Cifră de afaceri pe salariat238.057lei
Fond de rulment316.341lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
9,43%
Creștere anuală compusă
0,54%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic

Cele mai nou înregistrate în județul Brăila

Întrebări despre AVENTIN TRADE SRL

Ce cifră de afaceri are AVENTIN TRADE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 9.046.169 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.773.495 lei.
AVENTIN TRADE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus AVENTIN TRADE SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are AVENTIN TRADE SRL?
38 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are AVENTIN TRADE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.576.885 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are AVENTIN TRADE SRL?
92 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
AVENTIN TRADE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are AVENTIN TRADE SRL?
Activitatea principală este CAEN 4931 — Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .