BIANIS SRL

Activă

5610 Restaurante

BIANIS SRL (CUI 5740026) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Constanţa, CONSTANŢA, înregistrată la 8 iunie 1994, cu activitatea principală „restaurante” (CAEN 5610).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.861.282 lei, profit net de 89.461 lei, datorii de 154.282 lei, capitaluri proprii de 532.026 lei, 15 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 93 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

93

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

93 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
3.13%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.861.282lei

Venituri totale

2.900.386lei

Rezultat net

89.461lei

Datorii

154.282lei

Capitaluri proprii

532.026lei

Capital de lucru

504.769lei

Salariați

15

Cifră de afaceri pe salariat

190.752lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J13/1978/1994
Data înregistrării
8 iunie 1994

Activitate și sediu

Activitate principală
5610 — Restaurante
Sediu social
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, BLD. AUREL VLAICU

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+20,5%
Profitul, față de anul trecut
+683,9%
Creștere anuală compusă
+37,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

93clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate75.32%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate4.27 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate3.13%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare21.84%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință20.54%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA93200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate47.346lei
I2Active circulante659.051lei
I3Stocuri89.710lei
I4Creanțe547.459lei
I5Casa și conturi la bănci21.882lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii154.282lei
I8Venituri în avans20.089lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri532.026lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.861.282lei
I14Venituri totale2.900.386lei
I15Cheltuieli totale2.795.210lei
I16Profit brut105.176lei
I18Profit net89.461lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați15

Indicatori · 2025

Marjă netă3,13%
Marjă brută3,68%
Rentabilitatea capitalurilor16,82%
Rentabilitatea activelor12,66%
Grad de îndatorare21,84%
Lichiditate curentă4,27
Cifră de afaceri pe salariat190.752lei
Fond de rulment504.769lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
20,54%
Creștere anuală compusă
37,08%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5610 Restaurante

Cele mai nou înregistrate în județul Constanța

Întrebări despre BIANIS SRL

Ce cifră de afaceri are BIANIS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.861.282 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 89.461 lei.
BIANIS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BIANIS SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are BIANIS SRL?
15 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BIANIS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 154.282 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BIANIS SRL?
93 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BIANIS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BIANIS SRL?
Activitatea principală este CAEN 5610 — Restaurante.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .