AURORA-SZ SRL

Activă

5611 Restaurante

AURORA-SZ SRL (CUI 568540) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Loc. Viişoara Mun. Bistriţa, BISTRIŢA-NĂSĂUD, înregistrată la 18 februarie 1993, cu activitatea principală „restaurante” (CAEN 5611).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 23.058.009 lei, profit net de 5.249.944 lei, datorii de 17.245.477 lei, capitaluri proprii de 9.248.653 lei, 29 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 69 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

69

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

69 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.03 x
Îndatorare
65.09%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

23.058.009lei

Venituri totale

23.123.033lei

Rezultat net

5.249.944lei

Datorii

17.245.477lei

Capitaluri proprii

9.248.653lei

Capital de lucru

-16.757.426lei

Salariați

29

Cifră de afaceri pe salariat

795.104lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1991000734064
Data înregistrării
18 februarie 1993

Activitate și sediu

Activitate principală
5611 — Restaurante
Sediu social
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, LOC. VIIŞOARA MUN. BISTRIŢA, , NR.62/1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+2,1%
Profitul, față de anul trecut
-22,2%
Creștere anuală compusă
+26,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

69clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate34.91%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.03 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate22.77%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare65.09%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință2.06%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA69200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate26.006.079lei
I2Active circulante488.051lei
I3Stocuri70.049lei
I4Creanțe365.286lei
I5Casa și conturi la bănci52.716lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii17.245.477lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri9.248.653lei
I11Capital subscris vărsat1.579.820lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă23.058.009lei
I14Venituri totale23.123.033lei
I15Cheltuieli totale16.959.693lei
I16Profit brut6.163.340lei
I18Profit net5.249.944lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați29

Indicatori · 2025

Marjă netă22,77%
Marjă brută26,73%
Rentabilitatea capitalurilor56,76%
Rentabilitatea activelor19,82%
Grad de îndatorare65,09%
Lichiditate curentă0,03
Cifră de afaceri pe salariat795.104lei
Fond de rulment-16.757.426lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
2,06%
Creștere anuală compusă
26,63%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5611 Restaurante

Cele mai nou înregistrate în județul Bistrița-Năsăud

Întrebări despre AURORA-SZ SRL

Ce cifră de afaceri are AURORA-SZ SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 23.058.009 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 5.249.944 lei.
AURORA-SZ SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus AURORA-SZ SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are AURORA-SZ SRL?
29 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are AURORA-SZ SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 17.245.477 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are AURORA-SZ SRL?
69 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
AURORA-SZ SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are AURORA-SZ SRL?
Activitatea principală este CAEN 5611 — Restaurante.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .