CONTACT IMPEX S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

CONTACT IMPEX S.R.L. (CUI 5636794) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Ocna Mureş, ALBA, înregistrată la 17 mai 1994, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 13.958.466 lei, profit net de 92.057 lei, datorii de 2.593.824 lei, capitaluri proprii de 975.139 lei, 12 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 66 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

66

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

66 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.66%
Îndatorare
72.85%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

13.958.466lei

Venituri totale

13.851.513lei

Rezultat net

92.057lei

Datorii

2.593.824lei

Capitaluri proprii

975.139lei

Capital de lucru

649.567lei

Salariați

12

Cifră de afaceri pe salariat

1.163.206lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J01/423/1994
Data înregistrării
17 mai 1994

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. ALBA, ORŞ. OCNA MUREŞ, STR. M.EMINESCU, NR.25

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+34,8%
Profitul, față de anul trecut
+10,6%
Creștere anuală compusă
+7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

66clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate27.39%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.25 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.66%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare72.85%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință34.79%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA66200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate317.321lei
I2Active circulante3.243.391lei
I3Stocuri542.927lei
I4Creanțe652.676lei
I5Casa și conturi la bănci2.047.788lei
I6Cheltuieli în avans8.251lei

Pasiv

I7Datorii2.593.824lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri975.139lei
I11Capital subscris vărsat10.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă13.958.466lei
I14Venituri totale13.851.513lei
I15Cheltuieli totale13.720.246lei
I16Profit brut131.267lei
I18Profit net92.057lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați12

Indicatori · 2025

Marjă netă0,66%
Marjă brută0,94%
Rentabilitatea capitalurilor9,44%
Rentabilitatea activelor2,59%
Grad de îndatorare72,85%
Lichiditate curentă1,25
Cifră de afaceri pe salariat1,16 mil.lei
Fond de rulment649.567lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
34,79%
Creștere anuală compusă
7,03%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Alba

Întrebări despre CONTACT IMPEX S.R.L.

Ce cifră de afaceri are CONTACT IMPEX S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 13.958.466 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 92.057 lei.
CONTACT IMPEX S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CONTACT IMPEX S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are CONTACT IMPEX S.R.L.?
12 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CONTACT IMPEX S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.593.824 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CONTACT IMPEX S.R.L.?
66 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CONTACT IMPEX S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CONTACT IMPEX S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .