FLOARE DE COLŢ SRL

Activă

4771 Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate

FLOARE DE COLŢ SRL (CUI 5632288) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Bâlta Com. Runcu, GORJ, înregistrată la 16 mai 1994, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate” (CAEN 4771).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.604.572 lei, profit net de 50.079 lei, datorii de 1.294.365 lei, capitaluri proprii de 50.331 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 51 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

51

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

51 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
96.26%
Solvabilitate
3.74%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.604.572lei

Venituri totale

1.638.091lei

Rezultat net

50.079lei

Datorii

1.294.365lei

Capitaluri proprii

50.331lei

Capital de lucru

-291.831lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

320.914lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1994000437180
Data înregistrării
16 mai 1994

Activitate și sediu

Activitate principală
4771 — Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
Sediu social
JUD. GORJ, SAT BÂLTA COM. RUNCU, STR. GEN. CONSTANTIN ŞANDRU, NR.167

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+6,3%
Profitul, față de anul trecut
-34,6%
Creștere anuală compusă
+6,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

51clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate3.74%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.77 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate3.12%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare96.26%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință6.25%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA51200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate342.162lei
I2Active circulante1.002.534lei
I3Stocuri941.694lei
I4Creanțe37.507lei
I5Casa și conturi la bănci23.333lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.294.365lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri50.331lei
I11Capital subscris vărsat210lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.604.572lei
I14Venituri totale1.638.091lei
I15Cheltuieli totale1.572.541lei
I16Profit brut65.550lei
I18Profit net50.079lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă3,12%
Marjă brută4,09%
Rentabilitatea capitalurilor99,5%
Rentabilitatea activelor3,72%
Grad de îndatorare96,26%
Lichiditate curentă0,77
Cifră de afaceri pe salariat320.914lei
Fond de rulment-291.831lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
6,25%
Creștere anuală compusă
6,31%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții

Cele mai nou înregistrate în județul Gorj

Întrebări despre FLOARE DE COLŢ SRL

Ce cifră de afaceri are FLOARE DE COLŢ SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.604.572 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 50.079 lei.
FLOARE DE COLŢ SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FLOARE DE COLŢ SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are FLOARE DE COLŢ SRL?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FLOARE DE COLŢ SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.294.365 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FLOARE DE COLŢ SRL?
51 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FLOARE DE COLŢ SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FLOARE DE COLŢ SRL?
Activitatea principală este CAEN 4771 — Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .