LIMA COM SRL

Activă

5610 Restaurante

LIMA COM SRL (CUI 5630066) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Miercurea Sibiului Orş. Miercurea Sibiului, SIBIU, înregistrată la 16 mai 1994, cu activitatea principală „restaurante” (CAEN 5610).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 5.069.382 lei, profit net de 189.653 lei, datorii de 2.025.410 lei, capitaluri proprii de 426.921 lei, 44 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 49 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

49

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

49 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.27 x
Îndatorare
82.31%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

5.069.382lei

Venituri totale

5.075.069lei

Rezultat net

189.653lei

Datorii

2.025.410lei

Capitaluri proprii

426.921lei

Capital de lucru

-1.481.225lei

Salariați

44

Cifră de afaceri pe salariat

115.213lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J32/702/1994
Data înregistrării
16 mai 1994

Activitate și sediu

Activitate principală
5610 — Restaurante
Sediu social
JUD. SIBIU, SAT MIERCUREA SIBIULUI ORŞ. MIERCUREA SIBIULUI, COM. MIERCUREA SIBIULUI

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-4,1%
Profitul, față de anul trecut
-62,1%
Creștere anuală compusă
+5,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

49clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate17.35%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.27 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate3.74%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare82.31%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-4.13%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA49200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.916.553lei
I2Active circulante544.185lei
I3Stocuri255.664lei
I4Creanțe27.733lei
I5Casa și conturi la bănci260.788lei
I6Cheltuieli în avans6.312lei

Pasiv

I7Datorii2.025.410lei
I8Venituri în avans14.719lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri426.921lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă5.069.382lei
I14Venituri totale5.075.069lei
I15Cheltuieli totale4.837.638lei
I16Profit brut237.431lei
I18Profit net189.653lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați44

Indicatori · 2025

Marjă netă3,74%
Marjă brută4,68%
Rentabilitatea capitalurilor44,42%
Rentabilitatea activelor7,71%
Grad de îndatorare82,31%
Lichiditate curentă0,27
Cifră de afaceri pe salariat115.213lei
Fond de rulment-1.481.225lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-4,13%
Creștere anuală compusă
5,71%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5610 Restaurante

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre LIMA COM SRL

Ce cifră de afaceri are LIMA COM SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 5.069.382 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 189.653 lei.
LIMA COM SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LIMA COM SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are LIMA COM SRL?
44 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LIMA COM SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.025.410 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LIMA COM SRL?
49 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LIMA COM SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LIMA COM SRL?
Activitatea principală este CAEN 5610 — Restaurante.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .