GEO-STING SRL

Activă

8425 Activităţi de luptă împotriva incendiilor şi de prevenire a acestora

GEO-STING SRL (CUI 5578740) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Târgovişte, DÂMBOVIŢA, înregistrată la 29 aprilie 1994, cu activitatea principală „activităţi de luptă împotriva incendiilor şi de prevenire a acestora” (CAEN 8425).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 519.004.330 lei, profit net de 28.173.008 lei, datorii de 333.337.340 lei, capitaluri proprii de 31.029.377 lei, 313 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 57 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

57

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

57 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
87.72%
Solvabilitate
8.17%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

519.004.330lei

Venituri totale

519.154.006lei

Rezultat net

28.173.008lei

Datorii

333.337.340lei

Capitaluri proprii

31.029.377lei

Capital de lucru

-21.779.137lei

Salariați

313

Cifră de afaceri pe salariat

1.658.161lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1994000634156
Data înregistrării
29 aprilie 1994

Activitate și sediu

Activitate principală
8425 — Activităţi de luptă împotriva incendiilor şi de prevenire a acestora
Sediu social
JUD. DÂMBOVIŢA, MUN. TÂRGOVIŞTE, STR. PETRU CERCEL, NR.22A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+24,9%
Profitul, față de anul trecut
+5,5%
Creștere anuală compusă
+26,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

57clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate8.17%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.93 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate5.43%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare87.72%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință24.88%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA57200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate68.435.626lei
I2Active circulante311.558.203lei
I3Stocuri110.711.536lei
I4Creanțe101.019.855lei
I5Casa și conturi la bănci99.495.800lei
I6Cheltuieli în avans50.373lei

Pasiv

I7Datorii333.337.340lei
I8Venituri în avans15.677.485lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri31.029.377lei
I11Capital subscris vărsat1.173.700lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă519.004.330lei
I14Venituri totale519.154.006lei
I15Cheltuieli totale486.218.306lei
I16Profit brut32.935.700lei
I18Profit net28.173.008lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați313

Indicatori · 2025

Marjă netă5,43%
Marjă brută6,35%
Rentabilitatea capitalurilor90,79%
Rentabilitatea activelor7,41%
Grad de îndatorare87,72%
Lichiditate curentă0,93
Cifră de afaceri pe salariat1,66 mil.lei
Fond de rulment-21.779.137lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
24,88%
Creștere anuală compusă
26,14%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea O · Administrație publică și apărare

8425 Activități de luptă împotriva incendiilor și de prevenire a acestora

Cele mai nou înregistrate în județul Dâmbovița

Întrebări despre GEO-STING SRL

Ce cifră de afaceri are GEO-STING SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 519.004.330 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 28.173.008 lei.
GEO-STING SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GEO-STING SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are GEO-STING SRL?
313 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GEO-STING SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 333.337.340 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GEO-STING SRL?
57 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GEO-STING SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GEO-STING SRL?
Activitatea principală este CAEN 8425 — Activităţi de luptă împotriva incendiilor şi de prevenire a acestora.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .