AUTOMOBILE BAVARIA SRL

Activă

4781 Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe

AUTOMOBILE BAVARIA SRL (CUI 5450286) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 6 aprilie 1994, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe” (CAEN 4781).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.710.368.383 lei, profit net de 39.172.190 lei, datorii de 331.092.915 lei, capitaluri proprii de 238.926.787 lei, 706 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 72 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

72

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

72 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.97 x
Profitabilitate
2.29%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.710.368.383lei

Venituri totale

1.718.270.168lei

Rezultat net

39.172.190lei

Datorii

331.092.915lei

Capitaluri proprii

238.926.787lei

Capital de lucru

-8.791.659lei

Salariați

706

Cifră de afaceri pe salariat

2.422.618lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2013008725406
Data înregistrării
6 aprilie 1994

Activitate și sediu

Activitate principală
4781 — Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, ŞOS BUCUREŞTI-PLOIEŞTI, NR.53A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+0,5%
Profitul, față de anul trecut
-34%
Creștere anuală compusă
+6,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

72clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate42.88%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.97 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate2.29%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare59.42%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință0.5%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA72200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate234.866.991lei
I2Active circulante322.301.256lei
I3Stocuri265.558.762lei
I4Creanțe41.433.091lei
I5Casa și conturi la bănci15.309.403lei
I6Cheltuieli în avans13.791.377lei

Pasiv

I7Datorii331.092.915lei
I8Venituri în avans489.716lei
I9Provizioane450.206lei
I10Capitaluri238.926.787lei
I11Capital subscris vărsat1.151.800lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.710.368.383lei
I14Venituri totale1.718.270.168lei
I15Cheltuieli totale1.663.336.983lei
I16Profit brut54.933.185lei
I18Profit net39.172.190lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați706

Indicatori · 2025

Marjă netă2,29%
Marjă brută3,21%
Rentabilitatea capitalurilor16,4%
Rentabilitatea activelor7,03%
Grad de îndatorare59,42%
Lichiditate curentă0,97
Cifră de afaceri pe salariat2,42 mil.lei
Fond de rulment-8.791.659lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
0,5%
Creștere anuală compusă
6,05%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre AUTOMOBILE BAVARIA SRL

Ce cifră de afaceri are AUTOMOBILE BAVARIA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.710.368.383 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 39.172.190 lei.
AUTOMOBILE BAVARIA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus AUTOMOBILE BAVARIA SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are AUTOMOBILE BAVARIA SRL?
706 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are AUTOMOBILE BAVARIA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 331.092.915 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are AUTOMOBILE BAVARIA SRL?
72 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
AUTOMOBILE BAVARIA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are AUTOMOBILE BAVARIA SRL?
Activitatea principală este CAEN 4781 — Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .