CONSTRUCTII CONICO SRL

Activă

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CONSTRUCTII CONICO SRL (CUI 544827) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sfântu Gheorghe, COVASNA, înregistrată la 27 noiembrie 1992, cu activitatea principală „lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (CAEN 4100).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 58.267.470 lei, profit net de 2.339.772 lei, datorii de 17.159.480 lei, capitaluri proprii de 27.976.346 lei, 172 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 93 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

93

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

93 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
4.02%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

58.267.470lei

Venituri totale

57.745.421lei

Rezultat net

2.339.772lei

Datorii

17.159.480lei

Capitaluri proprii

27.976.346lei

Capital de lucru

18.777.322lei

Salariați

172

Cifră de afaceri pe salariat

338.764lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1992000405149
Data înregistrării
27 noiembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Sediu social
JUD. COVASNA, MUN. SFÂNTU GHEORGHE, STR. LT. PĂIŞ DAVID, NR.13

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+31,8%
Profitul, față de anul trecut
-13,3%
Creștere anuală compusă
+4,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

93clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate58.61%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.09 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate4.02%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare35.95%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință31.81%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA93200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate11.794.293lei
I2Active circulante35.936.802lei
I3Stocuri3.953.775lei
I4Creanțe16.792.036lei
I5Casa și conturi la bănci15.190.991lei
I6Cheltuieli în avans148.120lei

Pasiv

I7Datorii17.159.480lei
I8Venituri în avans1.739.332lei
I9Provizioane1.004.057lei
I10Capitaluri27.976.346lei
I11Capital subscris vărsat50.080lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă58.267.470lei
I14Venituri totale57.745.421lei
I15Cheltuieli totale55.192.732lei
I16Profit brut2.552.689lei
I18Profit net2.339.772lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați172

Indicatori · 2025

Marjă netă4,02%
Marjă brută4,38%
Rentabilitatea capitalurilor8,36%
Rentabilitatea activelor4,9%
Grad de îndatorare35,95%
Lichiditate curentă2,09
Cifră de afaceri pe salariat338.764lei
Fond de rulment18.777.322lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
31,81%
Creștere anuală compusă
4,86%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Covasna

Întrebări despre CONSTRUCTII CONICO SRL

Ce cifră de afaceri are CONSTRUCTII CONICO SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 58.267.470 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.339.772 lei.
CONSTRUCTII CONICO SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CONSTRUCTII CONICO SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are CONSTRUCTII CONICO SRL?
172 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CONSTRUCTII CONICO SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 17.159.480 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CONSTRUCTII CONICO SRL?
93 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CONSTRUCTII CONICO SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CONSTRUCTII CONICO SRL?
Activitatea principală este CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .