MARSHAL SRL

Activă

9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor

MARSHAL SRL (CUI 5284779) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Râmnicu Vâlcea, VÂLCEA, înregistrată la 3 martie 1994, cu activitatea principală „repararea și întreținerea autovehiculelor” (CAEN 9531).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 20.953.605 lei, profit net de 269.239 lei, datorii de 8.069.094 lei, capitaluri proprii de 4.577.675 lei, 22 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 63 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

63

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

63 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.65 x
Profitabilitate
1.28%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

20.953.605lei

Venituri totale

22.213.902lei

Rezultat net

269.239lei

Datorii

8.069.094lei

Capitaluri proprii

4.577.675lei

Capital de lucru

-2.792.139lei

Salariați

22

Cifră de afaceri pe salariat

952.437lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1994000104383
Data înregistrării
3 martie 1994

Activitate și sediu

Activitate principală
9531 — Repararea și întreținerea autovehiculelor
Sediu social
JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, CAL. BUCUREŞTI, NR.249

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-8,3%
Profitul, față de anul trecut
-68,6%
Creștere anuală compusă
+5,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

63clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate33.16%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.65 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate1.28%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare58.46%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-8.26%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA63200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate8.526.025lei
I2Active circulante5.276.955lei
I3Stocuri2.708.372lei
I4Creanțe1.062.908lei
I5Casa și conturi la bănci1.105.675lei
I6Cheltuieli în avans89.666lei

Pasiv

I7Datorii8.069.094lei
I8Venituri în avans1.245.877lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri4.577.675lei
I11Capital subscris vărsat15.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă20.953.605lei
I14Venituri totale22.213.902lei
I15Cheltuieli totale21.891.179lei
I16Profit brut322.723lei
I18Profit net269.239lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați22

Indicatori · 2025

Marjă netă1,28%
Marjă brută1,54%
Rentabilitatea capitalurilor5,88%
Rentabilitatea activelor1,95%
Grad de îndatorare58,46%
Lichiditate curentă0,65
Cifră de afaceri pe salariat952.437lei
Fond de rulment-2.792.139lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-8,26%
Creștere anuală compusă
5,76%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea T · Activități ale gospodăriilor private

9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor

Cele mai nou înregistrate în județul Vâlcea

Întrebări despre MARSHAL SRL

Ce cifră de afaceri are MARSHAL SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 20.953.605 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 269.239 lei.
MARSHAL SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MARSHAL SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are MARSHAL SRL?
22 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MARSHAL SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 8.069.094 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MARSHAL SRL?
63 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MARSHAL SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MARSHAL SRL?
Activitatea principală este CAEN 9531 — Repararea și întreținerea autovehiculelor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .