ANTREPRIZA DE CONSTRUCTII SI MONTAJE ENERGETICE S.R.L.

Activă

4321 Lucrări de instalaţii electrice

ANTREPRIZA DE CONSTRUCTII SI MONTAJE ENERGETICE S.R.L. (CUI 5270900) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Tulcea, TULCEA, înregistrată la 2 martie 1994, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii electrice” (CAEN 4321).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 16.100.827 lei, profit net de 714.541 lei, datorii de 13.158.371 lei, capitaluri proprii de 726.541 lei, 27 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 47 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

47

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

47 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
94.77%
Solvabilitate
5.23%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

16.100.827lei

Venituri totale

16.722.584lei

Rezultat net

714.541lei

Datorii

13.158.371lei

Capitaluri proprii

726.541lei

Capital de lucru

-4.421.140lei

Salariați

27

Cifră de afaceri pe salariat

596.327lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1994000080364
Data înregistrării
2 martie 1994

Activitate și sediu

Activitate principală
4321 — Lucrări de instalaţii electrice
Sediu social
JUD. TULCEA, MUN. TULCEA, STR. LIVEZILOR, NR.38

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-6%
Profitul, față de anul trecut
+134,5%
Creștere anuală compusă
+17,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

47clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate5.23%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.66 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate4.44%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare94.77%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-6%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA47200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate5.147.681lei
I2Active circulante8.737.231lei
I3Stocuri1.689.379lei
I4Creanțe6.820.793lei
I5Casa și conturi la bănci227.059lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii13.158.371lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri726.541lei
I11Capital subscris vărsat10.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă16.100.827lei
I14Venituri totale16.722.584lei
I15Cheltuieli totale15.812.947lei
I16Profit brut909.637lei
I18Profit net714.541lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați27

Indicatori · 2025

Marjă netă4,44%
Marjă brută5,65%
Rentabilitatea capitalurilor98,35%
Rentabilitatea activelor5,15%
Grad de îndatorare94,77%
Lichiditate curentă0,66
Cifră de afaceri pe salariat596.327lei
Fond de rulment-4.421.140lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-6%
Creștere anuală compusă
17,25%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4321 Lucrări de instalații electrice

Cele mai nou înregistrate în județul Tulcea

Întrebări despre ANTREPRIZA DE CONSTRUCTII SI MONTAJE ENERGETICE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ANTREPRIZA DE CONSTRUCTII SI MONTAJE ENERGETICE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 16.100.827 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 714.541 lei.
ANTREPRIZA DE CONSTRUCTII SI MONTAJE ENERGETICE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ANTREPRIZA DE CONSTRUCTII SI MONTAJE ENERGETICE S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ANTREPRIZA DE CONSTRUCTII SI MONTAJE ENERGETICE S.R.L.?
27 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ANTREPRIZA DE CONSTRUCTII SI MONTAJE ENERGETICE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 13.158.371 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ANTREPRIZA DE CONSTRUCTII SI MONTAJE ENERGETICE S.R.L.?
47 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ANTREPRIZA DE CONSTRUCTII SI MONTAJE ENERGETICE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ANTREPRIZA DE CONSTRUCTII SI MONTAJE ENERGETICE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4321 — Lucrări de instalaţii electrice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .