OXIA CARE PLUS S.R.L.

Activă

8622 Activităţi de asistenţă medicală specializată

OXIA CARE PLUS S.R.L. (CUI 52552806) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Brăila, BRĂILA, înregistrată la 23 septembrie 2025, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală specializată” (CAEN 8622).

A depus 1 situație financiară la Ministerul Finanțelor, între 2025 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 7.861 lei, profit net de 274 lei, datorii de 70.850 lei, capitaluri proprii de 774 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 35 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

35

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

35 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
124.07%
Lichiditate
0.16 x

Calculat dintr-un singur bilanț depus — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

7.861lei

Venituri totale

38.861lei

Rezultat net

274lei

Datorii

70.850lei

Capitaluri proprii

774lei

Capital de lucru

-59.580lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

3.931lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2025072227003
Data înregistrării
23 septembrie 2025

Activitate și sediu

Activitate principală
8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată
Sediu social
JUD. BRĂILA, MUN. BRĂILA, ŞOS. BUZĂULUI, NR.14, BL.A12, SC.C, ET.6, AP.72

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Risc, 2025

35clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate1.36%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.16 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate3.49%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare124.07%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendințănull%

    Fără anul anterior comparabil, tendința nu se poate evalua.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

1 exerciții depuse, 2025–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate45.834lei
I2Active circulante11.270lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe10.167lei
I5Casa și conturi la bănci1.103lei
I6Cheltuieli în avans14.520lei

Pasiv

I7Datorii70.850lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri774lei
I11Capital subscris vărsat500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă7.861lei
I14Venituri totale38.861lei
I15Cheltuieli totale38.504lei
I16Profit brut357lei
I18Profit net274lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă3,49%
Marjă brută4,54%
Rentabilitatea capitalurilor35,4%
Rentabilitatea activelor0,48%
Grad de îndatorare124,07%
Lichiditate curentă0,16
Cifră de afaceri pe salariat3.931lei
Fond de rulment-59.580lei

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8622 Activități de asistență medicală specializată

Cele mai nou înregistrate în județul Brăila

Întrebări despre OXIA CARE PLUS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are OXIA CARE PLUS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 7.861 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 274 lei.
OXIA CARE PLUS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus OXIA CARE PLUS S.R.L.?
1 bilanț, din 2025 până în 2025.
Câți angajați are OXIA CARE PLUS S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are OXIA CARE PLUS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 70.850 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are OXIA CARE PLUS S.R.L.?
35 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
OXIA CARE PLUS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are OXIA CARE PLUS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .