ROAUĂ TRANS S.R.L.

Activă

4932 Transporturi cu taxiuri

ROAUĂ TRANS S.R.L. (CUI 52529790) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Drobeta-Turnu Severin, MEHEDINŢI, înregistrată la 18 septembrie 2025, cu activitatea principală „transporturi cu taxiuri” (CAEN 4932).

A depus 1 situație financiară la Ministerul Finanțelor, între 2025 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 15.324 lei, profit net de 5.919 lei, datorii de 10.547 lei, capitaluri proprii de 6.419 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 75 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

75

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

75 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
62.17%
Lichiditate
1.46 x

Calculat dintr-un singur bilanț depus — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

15.324lei

Venituri totale

15.324lei

Rezultat net

5.919lei

Datorii

10.547lei

Capitaluri proprii

6.419lei

Capital de lucru

4.880lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2025071098008
Data înregistrării
18 septembrie 2025

Activitate și sediu

Activitate principală
4932 — Transporturi cu taxiuri
Sediu social
JUD. MEHEDINŢI, MUN. DROBETA-TURNU SEVERIN, STR. CICERO, NR.102, BL.XF3A, SC.1, ET.PARTER, AP.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Risc, 2025

75clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate37.83%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.46 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate38.63%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare62.17%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendințănull%

    Fără anul anterior comparabil, tendința nu se poate evalua.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

1 exerciții depuse, 2025–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.539lei
I2Active circulante15.427lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe0lei
I5Casa și conturi la bănci15.427lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii10.547lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri6.419lei
I11Capital subscris vărsat500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă15.324lei
I14Venituri totale15.324lei
I15Cheltuieli totale8.426lei
I16Profit brut6.898lei
I18Profit net5.919lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă38,63%
Marjă brută45,01%
Rentabilitatea capitalurilor92,21%
Rentabilitatea activelor34,89%
Grad de îndatorare62,17%
Lichiditate curentă1,46
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment4.880lei

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale

Cele mai nou înregistrate în județul Mehedinți

Întrebări despre ROAUĂ TRANS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ROAUĂ TRANS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 15.324 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 5.919 lei.
ROAUĂ TRANS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ROAUĂ TRANS S.R.L.?
1 bilanț, din 2025 până în 2025.
Câți angajați are ROAUĂ TRANS S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ROAUĂ TRANS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 10.547 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ROAUĂ TRANS S.R.L.?
75 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ROAUĂ TRANS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ROAUĂ TRANS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4932 — Transporturi cu taxiuri.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .