ROTHERMEL SERVICE S.R.L.

Activă

7820 Activităţi de contractare, pe baze temporare,a personalului

ROTHERMEL SERVICE S.R.L. (CUI 52518790) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sibiu, SIBIU, înregistrată la 17 septembrie 2025, cu activitatea principală „activităţi de contractare, pe baze temporare,a personalului” (CAEN 7820).

A depus 1 situație financiară la Ministerul Finanțelor, între 2025 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 78.082 lei, profit net de 4.263 lei, datorii de 242.661 lei, capitaluri proprii de 4.483 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 55 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

55

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

55 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
98.19%
Solvabilitate
1.81%

Calculat dintr-un singur bilanț depus — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

78.082lei

Venituri totale

123.232lei

Rezultat net

4.263lei

Datorii

242.661lei

Capitaluri proprii

4.483lei

Capital de lucru

1.945lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

39.041lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2025070372002
Data înregistrării
17 septembrie 2025

Activitate și sediu

Activitate principală
7820 — Activităţi de contractare, pe baze temporare,a personalului
Sediu social
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. MATEI MILLO, NR.22

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Risc, 2025

55clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate1.81%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.01 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate5.46%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare98.19%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendințănull%

    Fără anul anterior comparabil, tendința nu se poate evalua.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

1 exerciții depuse, 2025–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.538lei
I2Active circulante244.606lei
I3Stocuri45.000lei
I4Creanțe55.729lei
I5Casa și conturi la bănci143.877lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii242.661lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri4.483lei
I11Capital subscris vărsat220lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă78.082lei
I14Venituri totale123.232lei
I15Cheltuieli totale118.204lei
I16Profit brut5.028lei
I18Profit net4.263lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă5,46%
Marjă brută6,44%
Rentabilitatea capitalurilor95,09%
Rentabilitatea activelor1,72%
Grad de îndatorare98,19%
Lichiditate curentă1,01
Cifră de afaceri pe salariat39.041lei
Fond de rulment1.945lei

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre ROTHERMEL SERVICE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ROTHERMEL SERVICE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 78.082 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.263 lei.
ROTHERMEL SERVICE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ROTHERMEL SERVICE S.R.L.?
1 bilanț, din 2025 până în 2025.
Câți angajați are ROTHERMEL SERVICE S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ROTHERMEL SERVICE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 242.661 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ROTHERMEL SERVICE S.R.L.?
55 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ROTHERMEL SERVICE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ROTHERMEL SERVICE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 7820 — Activităţi de contractare, pe baze temporare,a personalului.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .