VPS CARA S.R.L.

Activă

4782 Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe

VPS CARA S.R.L. (CUI 52458818) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Poiana Com. Poiana, DÂMBOVIŢA, înregistrată la 8 septembrie 2025, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe” (CAEN 4782).

A depus 1 situație financiară la Ministerul Finanțelor, între 2025 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 51.629 lei, profit net de 3.484 lei, datorii de 35.020 lei, capitaluri proprii de 3.984 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 63 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

63

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

63 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
90.18%
Solvabilitate
10.26%

Calculat dintr-un singur bilanț depus — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

51.629lei

Venituri totale

51.666lei

Rezultat net

3.484lei

Datorii

35.020lei

Capitaluri proprii

3.984lei

Capital de lucru

3.815lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

25.815lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2025067478005
Data înregistrării
8 septembrie 2025

Activitate și sediu

Activitate principală
4782 — Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
Sediu social
JUD. DÂMBOVIŢA, SAT POIANA COM. POIANA, STR. TEIULUI, NR.578

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Risc, 2025

63clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate10.26%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.11 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate6.75%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare90.18%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendințănull%

    Fără anul anterior comparabil, tendința nu se poate evalua.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

1 exerciții depuse, 2025–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante38.835lei
I3Stocuri11.501lei
I4Creanțe22.156lei
I5Casa și conturi la bănci5.178lei
I6Cheltuieli în avans169lei

Pasiv

I7Datorii35.020lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.984lei
I11Capital subscris vărsat500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă51.629lei
I14Venituri totale51.666lei
I15Cheltuieli totale47.407lei
I16Profit brut4.259lei
I18Profit net3.484lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă6,75%
Marjă brută8,25%
Rentabilitatea capitalurilor87,45%
Rentabilitatea activelor8,97%
Grad de îndatorare90,18%
Lichiditate curentă1,11
Cifră de afaceri pe salariat25.815lei
Fond de rulment3.815lei

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

Cele mai nou înregistrate în județul Dâmbovița

Întrebări despre VPS CARA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are VPS CARA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 51.629 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.484 lei.
VPS CARA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VPS CARA S.R.L.?
1 bilanț, din 2025 până în 2025.
Câți angajați are VPS CARA S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are VPS CARA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 35.020 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VPS CARA S.R.L.?
63 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VPS CARA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VPS CARA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4782 — Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .