RCS-ROMITAL S.R.L.

Activă

2522 Fabricarea altor rezervoare, cisterne și containere din metal

RCS-ROMITAL S.R.L. (CUI 52055823) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Hânguleşti Com. Vulturu, VRANCEA, înregistrată la 1 iulie 2025, cu activitatea principală „fabricarea altor rezervoare, cisterne și containere din metal” (CAEN 2522).

A depus 1 situație financiară la Ministerul Finanțelor, între 2025 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 162.719 lei, profit net de 4.634 lei, datorii de 132.210 lei, capitaluri proprii de 5.034 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 45 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

45

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

45 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
96.33%
Solvabilitate
3.67%

Calculat dintr-un singur bilanț depus — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

162.719lei

Venituri totale

163.055lei

Rezultat net

4.634lei

Datorii

132.210lei

Capitaluri proprii

5.034lei

Capital de lucru

-22.393lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2025046901003
Data înregistrării
1 iulie 2025

Activitate și sediu

Activitate principală
2522 — Fabricarea altor rezervoare, cisterne și containere din metal
Sediu social
JUD. VRANCEA, SAT HÂNGULEŞTI COM. VULTURU

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Risc, 2025

45clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate3.67%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.83 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate2.85%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare96.33%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendințănull%

    Fără anul anterior comparabil, tendința nu se poate evalua.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

1 exerciții depuse, 2025–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate27.427lei
I2Active circulante109.817lei
I3Stocuri73.195lei
I4Creanțe3.051lei
I5Casa și conturi la bănci33.571lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii132.210lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri5.034lei
I11Capital subscris vărsat400lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă162.719lei
I14Venituri totale163.055lei
I15Cheltuieli totale157.560lei
I16Profit brut5.495lei
I18Profit net4.634lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă2,85%
Marjă brută3,38%
Rentabilitatea capitalurilor92,05%
Rentabilitatea activelor3,38%
Grad de îndatorare96,33%
Lichiditate curentă0,83
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment-22.393lei

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2522 Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice

Cele mai nou înregistrate în județul Vrancea

Întrebări despre RCS-ROMITAL S.R.L.

Ce cifră de afaceri are RCS-ROMITAL S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 162.719 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.634 lei.
RCS-ROMITAL S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RCS-ROMITAL S.R.L.?
1 bilanț, din 2025 până în 2025.
Câți angajați are RCS-ROMITAL S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RCS-ROMITAL S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 132.210 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RCS-ROMITAL S.R.L.?
45 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RCS-ROMITAL S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RCS-ROMITAL S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 2522 — Fabricarea altor rezervoare, cisterne și containere din metal.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .