SPK FIRE PROTECT S.R.L.

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

SPK FIRE PROTECT S.R.L. (CUI 52021308) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Ploieşti, PRAHOVA, înregistrată la 24 iunie 2025, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 1 situație financiară la Ministerul Finanțelor, între 2025 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 336.263 lei, profit net de 59.752 lei, datorii de 94.872 lei, capitaluri proprii de 59.952 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
61.28%
Istoricul rezultatelor
0 ani

Calculat dintr-un singur bilanț depus — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

336.263lei

Venituri totale

342.264lei

Rezultat net

59.752lei

Datorii

94.872lei

Capitaluri proprii

59.952lei

Capital de lucru

59.162lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

67.253lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2025045199001
Data înregistrării
24 iunie 2025

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, ALEEA BRUMĂRELELOR, NR.7, BL.131, SC.C, ET.1, AP.46

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate38.72%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.62 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate17.77%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare61.28%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendințănull%

    Fără anul anterior comparabil, tendința nu se poate evalua.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

1 exerciții depuse, 2025–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate790lei
I2Active circulante154.034lei
I3Stocuri6.001lei
I4Creanțe82.328lei
I5Casa și conturi la bănci65.705lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii94.872lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri59.952lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă336.263lei
I14Venituri totale342.264lei
I15Cheltuieli totale270.973lei
I16Profit brut71.291lei
I18Profit net59.752lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă17,77%
Marjă brută21,2%
Rentabilitatea capitalurilor99,67%
Rentabilitatea activelor38,59%
Grad de îndatorare61,28%
Lichiditate curentă1,62
Cifră de afaceri pe salariat67.253lei
Fond de rulment59.162lei

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Prahova

Întrebări despre SPK FIRE PROTECT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SPK FIRE PROTECT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 336.263 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 59.752 lei.
SPK FIRE PROTECT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SPK FIRE PROTECT S.R.L.?
1 bilanț, din 2025 până în 2025.
Câți angajați are SPK FIRE PROTECT S.R.L.?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SPK FIRE PROTECT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 94.872 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SPK FIRE PROTECT S.R.L.?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SPK FIRE PROTECT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SPK FIRE PROTECT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .