AGROTERRA RXR S.R.L.

Activă

0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase

AGROTERRA RXR S.R.L. (CUI 51890337) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Petrilaca Com. Cuci, MUREŞ, înregistrată la 30 mai 2025, cu activitatea principală „cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase” (CAEN 0111).

A depus 1 situație financiară la Ministerul Finanțelor, între 2025 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 494.962 lei, profit net de 209.543 lei, datorii de 704.583 lei, capitaluri proprii de 209.743 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 70 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

70

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

70 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
77.06%
Solvabilitate
22.94%

Calculat dintr-un singur bilanț depus — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

494.962lei

Venituri totale

1.087.052lei

Rezultat net

209.543lei

Datorii

704.583lei

Capitaluri proprii

209.743lei

Capital de lucru

18.465lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

494.962lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2025038971001
Data înregistrării
30 mai 2025

Activitate și sediu

Activitate principală
0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase
Sediu social
JUD. MUREŞ, SAT PETRILACA COM. CUCI, STR. PRINCIPALĂ, NR.26

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Risc, 2025

70clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate22.94%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.03 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate42.34%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare77.06%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendințănull%

    Fără anul anterior comparabil, tendința nu se poate evalua.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

1 exerciții depuse, 2025–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate191.278lei
I2Active circulante723.048lei
I3Stocuri536.344lei
I4Creanțe170.909lei
I5Casa și conturi la bănci15.795lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii704.583lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri209.743lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă494.962lei
I14Venituri totale1.087.052lei
I15Cheltuieli totale839.744lei
I16Profit brut247.308lei
I18Profit net209.543lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă42,34%
Marjă brută49,97%
Rentabilitatea capitalurilor99,9%
Rentabilitatea activelor22,92%
Grad de îndatorare77,06%
Lichiditate curentă1,03
Cifră de afaceri pe salariat494.962lei
Fond de rulment18.465lei

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre AGROTERRA RXR S.R.L.

Ce cifră de afaceri are AGROTERRA RXR S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 494.962 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 209.543 lei.
AGROTERRA RXR S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus AGROTERRA RXR S.R.L.?
1 bilanț, din 2025 până în 2025.
Câți angajați are AGROTERRA RXR S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are AGROTERRA RXR S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 704.583 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are AGROTERRA RXR S.R.L.?
70 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
AGROTERRA RXR S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are AGROTERRA RXR S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .