MMP STEEL S.R.L.

Activă

2511 Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice

MMP STEEL S.R.L. (CUI 51882784) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Cristeşti Com. Cristeşti, MUREŞ, înregistrată la 29 mai 2025, cu activitatea principală „fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice” (CAEN 2511).

A depus 1 situație financiară la Ministerul Finanțelor, între 2025 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.259.284 lei, profit net de 969.922 lei, datorii de 2.934.998 lei, capitaluri proprii de 970.922 lei, 52 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 70 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

70

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

70 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
76.17%
Solvabilitate
25.2%

Calculat dintr-un singur bilanț depus — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.259.284lei

Venituri totale

5.638.660lei

Rezultat net

969.922lei

Datorii

2.934.998lei

Capitaluri proprii

970.922lei

Capital de lucru

383.639lei

Salariați

52

Cifră de afaceri pe salariat

81.909lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2025038480006
Data înregistrării
29 mai 2025

Activitate și sediu

Activitate principală
2511 — Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice
Sediu social
JUD. MUREŞ, SAT CRISTEŞTI COM. CRISTEŞTI, STR. PĂŞUNII, NR.362D

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Risc, 2025

70clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate25.2%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.13 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate22.77%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare76.17%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendințănull%

    Fără anul anterior comparabil, tendința nu se poate evalua.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

1 exerciții depuse, 2025–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate534.434lei
I2Active circulante3.318.637lei
I3Stocuri1.309.360lei
I4Creanțe1.445.071lei
I5Casa și conturi la bănci564.206lei
I6Cheltuieli în avans52.849lei

Pasiv

I7Datorii2.934.998lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri970.922lei
I11Capital subscris vărsat1.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.259.284lei
I14Venituri totale5.638.660lei
I15Cheltuieli totale4.515.675lei
I16Profit brut1.122.985lei
I18Profit net969.922lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați52

Indicatori · 2025

Marjă netă22,77%
Marjă brută26,37%
Rentabilitatea capitalurilor99,9%
Rentabilitatea activelor25,17%
Grad de îndatorare76,17%
Lichiditate curentă1,13
Cifră de afaceri pe salariat81.909lei
Fond de rulment383.639lei

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre MMP STEEL S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MMP STEEL S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.259.284 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 969.922 lei.
MMP STEEL S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MMP STEEL S.R.L.?
1 bilanț, din 2025 până în 2025.
Câți angajați are MMP STEEL S.R.L.?
52 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MMP STEEL S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.934.998 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MMP STEEL S.R.L.?
70 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MMP STEEL S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MMP STEEL S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 2511 — Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .