NELU ŞI COMPANYA S.R.L.

Activă

0220 Exploatarea forestieră

NELU ŞI COMPANYA S.R.L. (CUI 51820030) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Taşca Com. Taşca, NEAMŢ, înregistrată la 20 mai 2025, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 1 situație financiară la Ministerul Finanțelor, între 2025 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 693.457 lei, profit net de 96.200 lei, datorii de 234.757 lei, capitaluri proprii de 96.400 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 70 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

70

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

70 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
70.89%
Solvabilitate
29.11%

Calculat dintr-un singur bilanț depus — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

693.457lei

Venituri totale

693.938lei

Rezultat net

96.200lei

Datorii

234.757lei

Capitaluri proprii

96.400lei

Capital de lucru

92.817lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

346.729lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2025035739000
Data înregistrării
20 mai 2025

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. NEAMŢ, SAT TAŞCA COM. TAŞCA, STR. PROGRESULUI, NR.9

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Risc, 2025

70clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate29.11%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.4 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate13.87%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare70.89%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendințănull%

    Fără anul anterior comparabil, tendința nu se poate evalua.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

1 exerciții depuse, 2025–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.583lei
I2Active circulante327.574lei
I3Stocuri90.392lei
I4Creanțe189.168lei
I5Casa și conturi la bănci48.014lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii234.757lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri96.400lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă693.457lei
I14Venituri totale693.938lei
I15Cheltuieli totale578.796lei
I16Profit brut115.142lei
I18Profit net96.200lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă13,87%
Marjă brută16,6%
Rentabilitatea capitalurilor99,79%
Rentabilitatea activelor29,05%
Grad de îndatorare70,89%
Lichiditate curentă1,40
Cifră de afaceri pe salariat346.729lei
Fond de rulment92.817lei

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Neamț

Întrebări despre NELU ŞI COMPANYA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are NELU ŞI COMPANYA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 693.457 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 96.200 lei.
NELU ŞI COMPANYA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus NELU ŞI COMPANYA S.R.L.?
1 bilanț, din 2025 până în 2025.
Câți angajați are NELU ŞI COMPANYA S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are NELU ŞI COMPANYA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 234.757 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are NELU ŞI COMPANYA S.R.L.?
70 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
NELU ŞI COMPANYA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are NELU ŞI COMPANYA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .