HUTA ACTIVE S.R.L.

Activă

3230 Fabricarea articolelor pentru sport

HUTA ACTIVE S.R.L. (CUI 51815700) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Braşov, BRAŞOV, înregistrată la 20 mai 2025, cu activitatea principală „fabricarea articolelor pentru sport” (CAEN 3230).

A depus 1 situație financiară la Ministerul Finanțelor, între 2025 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 55.410 lei, profit net de 4.674 lei, datorii de 7.999 lei, capitaluri proprii de 4.874 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 60 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

60

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

60 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.36 x
Îndatorare
62.14%

Calculat dintr-un singur bilanț depus — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

55.410lei

Venituri totale

55.435lei

Rezultat net

4.674lei

Datorii

7.999lei

Capitaluri proprii

4.874lei

Capital de lucru

-5.158lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2025035585009
Data înregistrării
20 mai 2025

Activitate și sediu

Activitate principală
3230 — Fabricarea articolelor pentru sport
Sediu social
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. IOAN POPASU, NR.5-7, AP.402-7

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Risc, 2025

60clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate37.86%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.36 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate8.44%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare62.14%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendințănull%

    Fără anul anterior comparabil, tendința nu se poate evalua.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

1 exerciții depuse, 2025–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate10.032lei
I2Active circulante2.841lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe0lei
I5Casa și conturi la bănci2.841lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii7.999lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri4.874lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă55.410lei
I14Venituri totale55.435lei
I15Cheltuieli totale49.892lei
I16Profit brut5.543lei
I18Profit net4.674lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă8,44%
Marjă brută10%
Rentabilitatea capitalurilor95,9%
Rentabilitatea activelor36,31%
Grad de îndatorare62,14%
Lichiditate curentă0,36
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment-5.158lei

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

3230 Fabricarea articolelor pentru sport

Cele mai nou înregistrate în județul Brașov

Întrebări despre HUTA ACTIVE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are HUTA ACTIVE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 55.410 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.674 lei.
HUTA ACTIVE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus HUTA ACTIVE S.R.L.?
1 bilanț, din 2025 până în 2025.
Câți angajați are HUTA ACTIVE S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are HUTA ACTIVE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 7.999 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are HUTA ACTIVE S.R.L.?
60 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
HUTA ACTIVE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are HUTA ACTIVE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3230 — Fabricarea articolelor pentru sport.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .