CLIMATIZARE INSTALAŢII S.R.L.

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

CLIMATIZARE INSTALAŢII S.R.L. (CUI 51813148) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Cârcea Com. Cârcea, DOLJ, înregistrată la 20 mai 2025, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 1 situație financiară la Ministerul Finanțelor, între 2025 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.242.306 lei, profit net de 145.329 lei, datorii de 235.802 lei, capitaluri proprii de 145.429 lei, 7 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
62.53%
Istoricul rezultatelor
0 ani

Calculat dintr-un singur bilanț depus — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.242.306lei

Venituri totale

1.290.037lei

Rezultat net

145.329lei

Datorii

235.802lei

Capitaluri proprii

145.429lei

Capital de lucru

122.174lei

Salariați

7

Cifră de afaceri pe salariat

177.472lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2025035512009
Data înregistrării
20 mai 2025

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. DOLJ, SAT CÂRCEA COM. CÂRCEA, STR. PRUNDULUI, NR.20

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate38.57%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.52 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate11.7%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare62.53%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendințănull%

    Fără anul anterior comparabil, tendința nu se poate evalua.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

1 exerciții depuse, 2025–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate19.099lei
I2Active circulante357.976lei
I3Stocuri48.891lei
I4Creanțe86.138lei
I5Casa și conturi la bănci222.947lei
I6Cheltuieli în avans4.156lei

Pasiv

I7Datorii235.802lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri145.429lei
I11Capital subscris vărsat0lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.242.306lei
I14Venituri totale1.290.037lei
I15Cheltuieli totale1.109.259lei
I16Profit brut180.778lei
I18Profit net145.329lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați7

Indicatori · 2025

Marjă netă11,7%
Marjă brută14,55%
Rentabilitatea capitalurilor99,93%
Rentabilitatea activelor38,54%
Grad de îndatorare62,53%
Lichiditate curentă1,52
Cifră de afaceri pe salariat177.472lei
Fond de rulment122.174lei

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Dolj

Întrebări despre CLIMATIZARE INSTALAŢII S.R.L.

Ce cifră de afaceri are CLIMATIZARE INSTALAŢII S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.242.306 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 145.329 lei.
CLIMATIZARE INSTALAŢII S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CLIMATIZARE INSTALAŢII S.R.L.?
1 bilanț, din 2025 până în 2025.
Câți angajați are CLIMATIZARE INSTALAŢII S.R.L.?
7 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CLIMATIZARE INSTALAŢII S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 235.802 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CLIMATIZARE INSTALAŢII S.R.L.?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CLIMATIZARE INSTALAŢII S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CLIMATIZARE INSTALAŢII S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .