ARC STUDIO SRL

Activă

7111 Activităţi de arhitectură

ARC STUDIO SRL (CUI 516649) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Miercurea Ciuc, HARGHITA, înregistrată la 4 decembrie 1992, cu activitatea principală „activităţi de arhitectură” (CAEN 7111).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.503.252 lei, profit net de 85.382 lei, datorii de 683.018 lei, capitaluri proprii de 126.479 lei, 6 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 69 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

69

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

69 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.79 x
Îndatorare
74.82%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.503.252lei

Venituri totale

1.547.474lei

Rezultat net

85.382lei

Datorii

683.018lei

Capitaluri proprii

126.479lei

Capital de lucru

-145.354lei

Salariați

6

Cifră de afaceri pe salariat

250.542lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1991000183196
Data înregistrării
4 decembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
7111 — Activităţi de arhitectură
Sediu social
JUD. HARGHITA, MUN. MIERCUREA CIUC, STR. KOSSUTH LAJOS, NR.11, AP.3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+42,3%
Profitul, față de anul trecut
+3,3%
Creștere anuală compusă
+7,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

69clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate13.85%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.79 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate5.68%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare74.82%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință42.29%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA69200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate375.256lei
I2Active circulante537.664lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe337.157lei
I5Casa și conturi la bănci200.507lei
I6Cheltuieli în avans744lei

Pasiv

I7Datorii683.018lei
I8Venituri în avans104.167lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri126.479lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.503.252lei
I14Venituri totale1.547.474lei
I15Cheltuieli totale1.443.239lei
I16Profit brut104.235lei
I18Profit net85.382lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați6

Indicatori · 2025

Marjă netă5,68%
Marjă brută6,93%
Rentabilitatea capitalurilor67,51%
Rentabilitatea activelor9,35%
Grad de îndatorare74,82%
Lichiditate curentă0,79
Cifră de afaceri pe salariat250.542lei
Fond de rulment-145.354lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
42,29%
Creștere anuală compusă
7,48%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7111 Activități de arhitectură

Cele mai nou înregistrate în județul Harghita

Întrebări despre ARC STUDIO SRL

Ce cifră de afaceri are ARC STUDIO SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.503.252 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 85.382 lei.
ARC STUDIO SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ARC STUDIO SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ARC STUDIO SRL?
6 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ARC STUDIO SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 683.018 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ARC STUDIO SRL?
69 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ARC STUDIO SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ARC STUDIO SRL?
Activitatea principală este CAEN 7111 — Activităţi de arhitectură.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .