SARSY DENIS DXM S.R.L.

Activă

4711 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

SARSY DENIS DXM S.R.L. (CUI 51490284) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Drăgăneşti-Olt, OLT, înregistrată la 20 martie 2025, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun” (CAEN 4711).

A depus 1 situație financiară la Ministerul Finanțelor, între 2025 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 292.117 lei, profit net de 14.647 lei, datorii de 60.391 lei, capitaluri proprii de 14.847 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 63 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

63

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

63 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
80.27%
Solvabilitate
19.73%

Calculat dintr-un singur bilanț depus — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

292.117lei

Venituri totale

292.117lei

Rezultat net

14.647lei

Datorii

60.391lei

Capitaluri proprii

14.847lei

Capital de lucru

2.317lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

146.059lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2025020321001
Data înregistrării
20 martie 2025

Activitate și sediu

Activitate principală
4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
Sediu social
JUD. OLT, ORŞ. DRĂGĂNEŞTI-OLT, STR. NICOLAE TITULESCU, BL.D3, ET.PARTER

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Risc, 2025

63clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate19.73%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.04 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate5.01%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare80.27%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendințănull%

    Fără anul anterior comparabil, tendința nu se poate evalua.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

1 exerciții depuse, 2025–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate12.530lei
I2Active circulante62.708lei
I3Stocuri17.939lei
I4Creanțe671lei
I5Casa și conturi la bănci44.098lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii60.391lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri14.847lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă292.117lei
I14Venituri totale292.117lei
I15Cheltuieli totale274.549lei
I16Profit brut17.568lei
I18Profit net14.647lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă5,01%
Marjă brută6,01%
Rentabilitatea capitalurilor98,65%
Rentabilitatea activelor19,47%
Grad de îndatorare80,27%
Lichiditate curentă1,04
Cifră de afaceri pe salariat146.059lei
Fond de rulment2.317lei

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Cele mai nou înregistrate în județul Olt

Întrebări despre SARSY DENIS DXM S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SARSY DENIS DXM S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 292.117 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 14.647 lei.
SARSY DENIS DXM S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SARSY DENIS DXM S.R.L.?
1 bilanț, din 2025 până în 2025.
Câți angajați are SARSY DENIS DXM S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SARSY DENIS DXM S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 60.391 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SARSY DENIS DXM S.R.L.?
63 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SARSY DENIS DXM S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SARSY DENIS DXM S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .