XPS LOGISTICS PRO S.R.L.

Activă

5231 Activități de intermediere pentru transportul de mărfuri

XPS LOGISTICS PRO S.R.L. (CUI 51294571) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Floreşti Com. Floreşti, CLUJ, înregistrată la 17 februarie 2025, cu activitatea principală „activități de intermediere pentru transportul de mărfuri” (CAEN 5231).

A depus 1 situație financiară la Ministerul Finanțelor, între 2025 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.490.116 lei, profit net de 185.809 lei, datorii de 1.285.039 lei, capitaluri proprii de 185.909 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 63 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

63

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

63 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
87.51%
Solvabilitate
12.66%

Calculat dintr-un singur bilanț depus — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.490.116lei

Venituri totale

2.491.630lei

Rezultat net

185.809lei

Datorii

1.285.039lei

Capitaluri proprii

185.909lei

Capital de lucru

180.373lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

2.490.116lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2025010612003
Data înregistrării
17 februarie 2025

Activitate și sediu

Activitate principală
5231 — Activități de intermediere pentru transportul de mărfuri
Sediu social
JUD. CLUJ, SAT FLOREŞTI COM. FLOREŞTI, STR. TRAIAN, NR.2, CAMERA 4, BL.CORP B, SC.2, ET.PARTER, AP.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Risc, 2025

63clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate12.66%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.14 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate7.46%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare87.51%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendințănull%

    Fără anul anterior comparabil, tendința nu se poate evalua.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

1 exerciții depuse, 2025–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.119lei
I2Active circulante1.465.412lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe1.352.741lei
I5Casa și conturi la bănci112.671lei
I6Cheltuieli în avans2.417lei

Pasiv

I7Datorii1.285.039lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri185.909lei
I11Capital subscris vărsat100lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.490.116lei
I14Venituri totale2.491.630lei
I15Cheltuieli totale2.271.037lei
I16Profit brut220.593lei
I18Profit net185.809lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă7,46%
Marjă brută8,86%
Rentabilitatea capitalurilor99,95%
Rentabilitatea activelor12,65%
Grad de îndatorare87,51%
Lichiditate curentă1,14
Cifră de afaceri pe salariat2,49 mil.lei
Fond de rulment180.373lei

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre XPS LOGISTICS PRO S.R.L.

Ce cifră de afaceri are XPS LOGISTICS PRO S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.490.116 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 185.809 lei.
XPS LOGISTICS PRO S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus XPS LOGISTICS PRO S.R.L.?
1 bilanț, din 2025 până în 2025.
Câți angajați are XPS LOGISTICS PRO S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are XPS LOGISTICS PRO S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.285.039 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are XPS LOGISTICS PRO S.R.L.?
63 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
XPS LOGISTICS PRO S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are XPS LOGISTICS PRO S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5231 — Activități de intermediere pentru transportul de mărfuri.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .