GCONIX S.R.L.

Activă

2825 Fabricarea echipamentelor de ventilaţie şi frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic

GCONIX S.R.L. (CUI 51219995) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Ocna Şugatag Com. Ocna Şugatag, MARAMUREŞ, înregistrată la 4 februarie 2025, cu activitatea principală „fabricarea echipamentelor de ventilaţie şi frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic” (CAEN 2825).

A depus 1 situație financiară la Ministerul Finanțelor, între 2025 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 224.902 lei, profit net de 11.170 lei, datorii de 141.915 lei, capitaluri proprii de 11.370 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 51 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

51

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

51 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
92.58%
Solvabilitate
7.42%

Calculat dintr-un singur bilanț depus — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

224.902lei

Venituri totale

260.514lei

Rezultat net

11.170lei

Datorii

141.915lei

Capitaluri proprii

11.370lei

Capital de lucru

4.447lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

224.902lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2025007104005
Data înregistrării
4 februarie 2025

Activitate și sediu

Activitate principală
2825 — Fabricarea echipamentelor de ventilaţie şi frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic
Sediu social
JUD. MARAMUREŞ, SAT OCNA ŞUGATAG COM. OCNA ŞUGATAG, STR. GEORGE COŞBUC, NR.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Risc, 2025

51clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate7.42%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.03 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate4.97%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare92.58%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendințănull%

    Fără anul anterior comparabil, tendința nu se poate evalua.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

1 exerciții depuse, 2025–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate6.923lei
I2Active circulante146.362lei
I3Stocuri101.843lei
I4Creanțe32.613lei
I5Casa și conturi la bănci11.906lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii141.915lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri11.370lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă224.902lei
I14Venituri totale260.514lei
I15Cheltuieli totale247.667lei
I16Profit brut12.847lei
I18Profit net11.170lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă4,97%
Marjă brută5,71%
Rentabilitatea capitalurilor98,24%
Rentabilitatea activelor7,29%
Grad de îndatorare92,58%
Lichiditate curentă1,03
Cifră de afaceri pe salariat224.902lei
Fond de rulment4.447lei

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2825 Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exceptând echipamentele de uz casnic

Cele mai nou înregistrate în județul Maramureș

Întrebări despre GCONIX S.R.L.

Ce cifră de afaceri are GCONIX S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 224.902 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 11.170 lei.
GCONIX S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GCONIX S.R.L.?
1 bilanț, din 2025 până în 2025.
Câți angajați are GCONIX S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GCONIX S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 141.915 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GCONIX S.R.L.?
51 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GCONIX S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GCONIX S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 2825 — Fabricarea echipamentelor de ventilaţie şi frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .