SAVOAREA CÂMPULUI S.R.L.

Activă

0113 Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor

SAVOAREA CÂMPULUI S.R.L. (CUI 51216344) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Gheorghe Doja Com. Gheorghe Doja, IALOMIŢA, înregistrată la 3 februarie 2025, cu activitatea principală „cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor” (CAEN 0113).

A depus 1 situație financiară la Ministerul Finanțelor, între 2025 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.682.646 lei, profit net de 7.723 lei, datorii de 425.052 lei, capitaluri proprii de 7.923 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 40 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

40

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

40 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
98.17%
Solvabilitate
1.83%

Calculat dintr-un singur bilanț depus — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.682.646lei

Venituri totale

1.716.694lei

Rezultat net

7.723lei

Datorii

425.052lei

Capitaluri proprii

7.923lei

Capital de lucru

-186.664lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

841.323lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2025006900008
Data înregistrării
3 februarie 2025

Activitate și sediu

Activitate principală
0113 — Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor
Sediu social
JUD. IALOMIŢA, SAT GHEORGHE DOJA COM. GHEORGHE DOJA, STR. IANCULESCU, NR.221

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Risc, 2025

40clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate1.83%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.56 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate0.46%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare98.17%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendințănull%

    Fără anul anterior comparabil, tendința nu se poate evalua.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

1 exerciții depuse, 2025–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate194.587lei
I2Active circulante238.388lei
I3Stocuri104.904lei
I4Creanțe90.283lei
I5Casa și conturi la bănci43.201lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii425.052lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri7.923lei
I11Capital subscris vărsat0lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.682.646lei
I14Venituri totale1.716.694lei
I15Cheltuieli totale1.706.938lei
I16Profit brut9.756lei
I18Profit net7.723lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă0,46%
Marjă brută0,58%
Rentabilitatea capitalurilor97,48%
Rentabilitatea activelor1,78%
Grad de îndatorare98,17%
Lichiditate curentă0,56
Cifră de afaceri pe salariat841.323lei
Fond de rulment-186.664lei

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor

Cele mai nou înregistrate în județul Ialomița

Întrebări despre SAVOAREA CÂMPULUI S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SAVOAREA CÂMPULUI S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.682.646 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 7.723 lei.
SAVOAREA CÂMPULUI S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SAVOAREA CÂMPULUI S.R.L.?
1 bilanț, din 2025 până în 2025.
Câți angajați are SAVOAREA CÂMPULUI S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SAVOAREA CÂMPULUI S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 425.052 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SAVOAREA CÂMPULUI S.R.L.?
40 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SAVOAREA CÂMPULUI S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SAVOAREA CÂMPULUI S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0113 — Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .