VNINSTAL S.R.L.

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

VNINSTAL S.R.L. (CUI 51214319) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Vânători Com. Vânători, VRANCEA, înregistrată la 3 februarie 2025, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 1 situație financiară la Ministerul Finanțelor, între 2025 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 76.142 lei, profit net de 12.751 lei, datorii de 279.132 lei, capitaluri proprii de 12.951 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 58 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

58

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

58 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
95.57%
Solvabilitate
4.43%

Calculat dintr-un singur bilanț depus — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

76.142lei

Venituri totale

302.947lei

Rezultat net

12.751lei

Datorii

279.132lei

Capitaluri proprii

12.951lei

Capital de lucru

9.787lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

76.142lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2025006840001
Data înregistrării
3 februarie 2025

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. VRANCEA, SAT VÂNĂTORI COM. VÂNĂTORI, STR ISLAZ, NR.37

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Risc, 2025

58clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate4.43%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.04 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate16.75%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare95.57%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendințănull%

    Fără anul anterior comparabil, tendința nu se poate evalua.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

1 exerciții depuse, 2025–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.164lei
I2Active circulante288.919lei
I3Stocuri185.836lei
I4Creanțe94.702lei
I5Casa și conturi la bănci8.381lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii279.132lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri12.951lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă76.142lei
I14Venituri totale302.947lei
I15Cheltuieli totale287.804lei
I16Profit brut15.143lei
I18Profit net12.751lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă16,75%
Marjă brută19,89%
Rentabilitatea capitalurilor98,46%
Rentabilitatea activelor4,37%
Grad de îndatorare95,57%
Lichiditate curentă1,04
Cifră de afaceri pe salariat76.142lei
Fond de rulment9.787lei

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Vrancea

Întrebări despre VNINSTAL S.R.L.

Ce cifră de afaceri are VNINSTAL S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 76.142 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 12.751 lei.
VNINSTAL S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VNINSTAL S.R.L.?
1 bilanț, din 2025 până în 2025.
Câți angajați are VNINSTAL S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are VNINSTAL S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 279.132 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VNINSTAL S.R.L.?
58 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VNINSTAL S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VNINSTAL S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .