RAYSTORE S.R.L.

Activă

4711 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

RAYSTORE S.R.L. (CUI 51211312) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Gâlgău Almaşului Com. Bălan, SĂLAJ, înregistrată la 3 februarie 2025, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun” (CAEN 4711).

A depus 1 situație financiară la Ministerul Finanțelor, între 2025 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 437.946 lei, profit net de 9.472 lei, datorii de 47.580 lei, capitaluri proprii de 9.572 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 59 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

59

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

59 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
83.25%
Solvabilitate
16.75%

Calculat dintr-un singur bilanț depus — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

437.946lei

Venituri totale

438.843lei

Rezultat net

9.472lei

Datorii

47.580lei

Capitaluri proprii

9.572lei

Capital de lucru

3.709lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

437.946lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2025006689002
Data înregistrării
3 februarie 2025

Activitate și sediu

Activitate principală
4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
Sediu social
JUD. SĂLAJ, SAT GÂLGĂU ALMAŞULUI COM. BĂLAN, STR. LABULUI, NR.9

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Risc, 2025

59clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate16.75%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.08 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate2.16%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare83.25%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendințănull%

    Fără anul anterior comparabil, tendința nu se poate evalua.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

1 exerciții depuse, 2025–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate5.863lei
I2Active circulante51.289lei
I3Stocuri34.837lei
I4Creanțe3.330lei
I5Casa și conturi la bănci13.122lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii47.580lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri9.572lei
I11Capital subscris vărsat100lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă437.946lei
I14Venituri totale438.843lei
I15Cheltuieli totale419.901lei
I16Profit brut18.942lei
I18Profit net9.472lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă2,16%
Marjă brută4,33%
Rentabilitatea capitalurilor98,96%
Rentabilitatea activelor16,57%
Grad de îndatorare83,25%
Lichiditate curentă1,08
Cifră de afaceri pe salariat437.946lei
Fond de rulment3.709lei

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Cele mai nou înregistrate în județul Sălaj

Întrebări despre RAYSTORE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are RAYSTORE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 437.946 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 9.472 lei.
RAYSTORE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RAYSTORE S.R.L.?
1 bilanț, din 2025 până în 2025.
Câți angajați are RAYSTORE S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RAYSTORE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 47.580 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RAYSTORE S.R.L.?
59 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RAYSTORE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RAYSTORE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .