GLENCORA IMPEX SRL

Activă

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

GLENCORA IMPEX SRL (CUI 5113280) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Bacău, BACĂU, înregistrată la 24 ianuarie 1994, cu activitatea principală „transporturi rutiere de mărfuri” (CAEN 4941).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 26.343.398 lei, profit net de 1.081.994 lei, datorii de 13.293.848 lei, capitaluri proprii de 8.796.064 lei, 142 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 66 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

66

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

66 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.39 x
Profitabilitate
4.11%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

26.343.398lei

Venituri totale

27.295.846lei

Rezultat net

1.081.994lei

Datorii

13.293.848lei

Capitaluri proprii

8.796.064lei

Capital de lucru

-8.056.127lei

Salariați

142

Cifră de afaceri pe salariat

185.517lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J04/73/1994
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J1994000073041
Data înregistrării
24 ianuarie 1994

Activitate și sediu

Activitate principală
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Sediu social
JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. CHIMIEI, NR.6A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+12,3%
Profitul, față de anul trecut
-33,9%
Creștere anuală compusă
+5,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

66clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate38.88%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.39 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate4.11%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare58.77%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință12.31%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA66200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate17.383.056lei
I2Active circulante5.237.721lei
I3Stocuri6.454lei
I4Creanțe5.011.552lei
I5Casa și conturi la bănci219.715lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii13.293.848lei
I8Venituri în avans530.865lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri8.796.064lei
I11Capital subscris vărsat250.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă26.343.398lei
I14Venituri totale27.295.846lei
I15Cheltuieli totale26.017.800lei
I16Profit brut1.278.046lei
I18Profit net1.081.994lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați142

Indicatori · 2025

Marjă netă4,11%
Marjă brută4,85%
Rentabilitatea capitalurilor12,3%
Rentabilitatea activelor4,78%
Grad de îndatorare58,77%
Lichiditate curentă0,39
Cifră de afaceri pe salariat185.517lei
Fond de rulment-8.056.127lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
12,31%
Creștere anuală compusă
5,09%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Cele mai nou înregistrate în județul Bacău

Întrebări despre GLENCORA IMPEX SRL

Ce cifră de afaceri are GLENCORA IMPEX SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 26.343.398 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.081.994 lei.
GLENCORA IMPEX SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GLENCORA IMPEX SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are GLENCORA IMPEX SRL?
142 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GLENCORA IMPEX SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 13.293.848 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GLENCORA IMPEX SRL?
66 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GLENCORA IMPEX SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GLENCORA IMPEX SRL?
Activitatea principală este CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .