TANIAS ART COLORS S.R.L.

Activă

9003 Activităţi de creaţie artistică

TANIAS ART COLORS S.R.L. (CUI 51049033) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Bacău, BACĂU, înregistrată la 18 decembrie 2024, cu activitatea principală „activităţi de creaţie artistică” (CAEN 9003).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 204.800 lei, profit net de 115.855 lei, datorii de 7.394 lei, capitaluri proprii de 203.433 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 100 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

100

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

100 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

204.800lei

Venituri totale

205.119lei

Rezultat net

115.855lei

Datorii

7.394lei

Capitaluri proprii

203.433lei

Capital de lucru

201.435lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

204.800lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024049786006
Data înregistrării
18 decembrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
9003 — Activităţi de creaţie artistică
Sediu social
JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, CAL. MĂRĂŞEŞTI, NR.151, SC.A, AP.33

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+127,6%
Profitul, față de anul trecut
+32,6%
Creștere anuală compusă
+127,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

100clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate96.49%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate28.24 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate56.57%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare3.51%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință127.56%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA10020242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.998lei
I2Active circulante208.829lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe165.192lei
I5Casa și conturi la bănci43.637lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii7.394lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri203.433lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă204.800lei
I14Venituri totale205.119lei
I15Cheltuieli totale87.521lei
I16Profit brut117.598lei
I18Profit net115.855lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă56,57%
Marjă brută57,42%
Rentabilitatea capitalurilor56,95%
Rentabilitatea activelor54,95%
Grad de îndatorare3,51%
Lichiditate curentă28,24
Cifră de afaceri pe salariat204.800lei
Fond de rulment201.435lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
127,56%
Creștere anuală compusă
127,56%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea R · Spectacole, activități culturale și recreative

9003 Activități de creație artistică

Cele mai nou înregistrate în județul Bacău

Întrebări despre TANIAS ART COLORS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are TANIAS ART COLORS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 204.800 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 115.855 lei.
TANIAS ART COLORS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TANIAS ART COLORS S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are TANIAS ART COLORS S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TANIAS ART COLORS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 7.394 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TANIAS ART COLORS S.R.L.?
100 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TANIAS ART COLORS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TANIAS ART COLORS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 9003 — Activităţi de creaţie artistică.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .