MATEI MONTAGE S.R.L.

ActivăÎn dizolvare

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

MATEI MONTAGE S.R.L. (CUI 51027981) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Ludaşi Com. Balcani, BACĂU, înregistrată la 12 decembrie 2024, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.213.496 lei, profit net de 1.110.861 lei, datorii de 23.432 lei, capitaluri proprii de 1.111.069 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 100 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

100

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

100 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

Firma e în dizolvare.

Dizolvarea e pasul dinaintea lichidării și a radierii. Scorul rămâne o citire a ultimului bilanț, nu o măsură a șanselor ca firma să mai existe anul viitor.

Ce s-a publicat în BPICine are de luat bani

35506580
EDCBA

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.213.496lei

Venituri totale

1.219.958lei

Rezultat net

1.110.861lei

Datorii

23.432lei

Capitaluri proprii

1.111.069lei

Capital de lucru

1.086.329lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

1.213.496lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă · În dizolvare
Mențiune în registru
dizolvare
Nr. registrul comerțului
J2024048565000
Data înregistrării
12 decembrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. BACĂU, SAT LUDAŞI COM. BALCANI, STR BATCII, NR.35D

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+903,7%
Profitul, față de anul trecut
+822,3%
Creștere anuală compusă
+903,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

100clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate97.93%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate47.36 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate91.54%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare2.07%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință903.68%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA10020242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate24.740lei
I2Active circulante1.109.761lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe1.022.677lei
I5Casa și conturi la bănci87.084lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii23.432lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.111.069lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.213.496lei
I14Venituri totale1.219.958lei
I15Cheltuieli totale75.102lei
I16Profit brut1.144.856lei
I18Profit net1.110.861lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă91,54%
Marjă brută94,34%
Rentabilitatea capitalurilor99,98%
Rentabilitatea activelor97,92%
Grad de îndatorare2,07%
Lichiditate curentă47,36
Cifră de afaceri pe salariat1,21 mil.lei
Fond de rulment1.086.329lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
903,68%
Creștere anuală compusă
903,68%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Bacău

Întrebări despre MATEI MONTAGE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MATEI MONTAGE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.213.496 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.110.861 lei.
MATEI MONTAGE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MATEI MONTAGE S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are MATEI MONTAGE S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MATEI MONTAGE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 23.432 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MATEI MONTAGE S.R.L.?
100 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MATEI MONTAGE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MATEI MONTAGE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .