F&C RETAIL S.R.L.

Activă

4711 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

F&C RETAIL S.R.L. (CUI 51026790) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Corund Com. Bogdand, SATU MARE, înregistrată la 12 decembrie 2024, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun” (CAEN 4711).

A depus 1 situație financiară la Ministerul Finanțelor, între 2025 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2024. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 712.911 lei, profit net de 19.551 lei, datorii de 269.556 lei, capitaluri proprii de 19.751 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 51 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

51

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

51 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
93.17%
Solvabilitate
6.83%

Calculat dintr-un singur bilanț depus — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

712.911lei

Venituri totale

714.805lei

Rezultat net

19.551lei

Datorii

269.556lei

Capitaluri proprii

19.751lei

Capital de lucru

13.522lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

712.911lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024048607007
Data înregistrării
12 decembrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
Sediu social
JUD. SATU MARE, SAT CORUND COM. BOGDAND, STR. BRAZILOR, NR.156

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2024 nu apare depus Termenul legal pentru 2024 a fost 30 mai 2025, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 526 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Risc, 2025

51clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate6.83%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.05 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate2.74%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare93.17%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendințănull%

    Fără anul anterior comparabil, tendința nu se poate evalua.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

1 exerciții depuse, 2025–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate6.229lei
I2Active circulante283.078lei
I3Stocuri251.542lei
I4Creanțe13.409lei
I5Casa și conturi la bănci18.127lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii269.556lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri19.751lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă712.911lei
I14Venituri totale714.805lei
I15Cheltuieli totale692.304lei
I16Profit brut22.501lei
I18Profit net19.551lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă2,74%
Marjă brută3,16%
Rentabilitatea capitalurilor98,99%
Rentabilitatea activelor6,76%
Grad de îndatorare93,17%
Lichiditate curentă1,05
Cifră de afaceri pe salariat712.911lei
Fond de rulment13.522lei

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Cele mai nou înregistrate în județul Satu Mare

Întrebări despre F&C RETAIL S.R.L.

Ce cifră de afaceri are F&C RETAIL S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 712.911 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 19.551 lei.
F&C RETAIL S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus F&C RETAIL S.R.L.?
1 bilanț, din 2025 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2024.
Câți angajați are F&C RETAIL S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are F&C RETAIL S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 269.556 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are F&C RETAIL S.R.L.?
51 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
F&C RETAIL S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are F&C RETAIL S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .