GXP IT SOLUTIONS S.R.L.

Activă

7410 Activităţi de design specializat

GXP IT SOLUTIONS S.R.L. (CUI 50974308) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Oradea, BIHOR, înregistrată la 2 decembrie 2024, cu activitatea principală „activităţi de design specializat” (CAEN 7410).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 504.759 lei, profit net de 421.198 lei, datorii de 42.420 lei, capitaluri proprii de 461.077 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 100 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

100

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

100 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

504.759lei

Venituri totale

505.398lei

Rezultat net

421.198lei

Datorii

42.420lei

Capitaluri proprii

461.077lei

Capital de lucru

459.711lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

504.759lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024046100003
Data înregistrării
2 decembrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
7410 — Activităţi de design specializat
Sediu social
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, STR. CEYRAT, NR.31, PARTER, BL.WR12, AP.6

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1.118,8%
Profitul, față de anul trecut
+961,5%
Creștere anuală compusă
+1.118,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

100clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate91.57%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate11.84 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate83.45%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare8.43%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință1118.75%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA10020242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.366lei
I2Active circulante502.131lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe453.900lei
I5Casa și conturi la bănci48.231lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii42.420lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri461.077lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă504.759lei
I14Venituri totale505.398lei
I15Cheltuieli totale74.037lei
I16Profit brut431.361lei
I18Profit net421.198lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă83,45%
Marjă brută85,46%
Rentabilitatea capitalurilor91,35%
Rentabilitatea activelor83,65%
Grad de îndatorare8,43%
Lichiditate curentă11,84
Cifră de afaceri pe salariat504.759lei
Fond de rulment459.711lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
1.118,75%
Creștere anuală compusă
1.118,75%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7410 Activități de design specializat

Cele mai nou înregistrate în județul Bihor

Întrebări despre GXP IT SOLUTIONS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are GXP IT SOLUTIONS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 504.759 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 421.198 lei.
GXP IT SOLUTIONS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GXP IT SOLUTIONS S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are GXP IT SOLUTIONS S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GXP IT SOLUTIONS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 42.420 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GXP IT SOLUTIONS S.R.L.?
100 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GXP IT SOLUTIONS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GXP IT SOLUTIONS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 7410 — Activităţi de design specializat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .