DRS MONTAJ STEEL S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

DRS MONTAJ STEEL S.R.L. (CUI 50972064) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Băicoi, PRAHOVA, înregistrată la 2 decembrie 2024, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 428.564 lei, profit net de 19.788 lei, datorii de 55.324 lei, capitaluri proprii de 19.988 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 66 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

66

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

66 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
73.46%
Solvabilitate
26.54%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

428.564lei

Venituri totale

428.978lei

Rezultat net

19.788lei

Datorii

55.324lei

Capitaluri proprii

19.988lei

Capital de lucru

6.972lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024045906006
Data înregistrării
2 decembrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. PRAHOVA, ORŞ. BĂICOI, ALEEA LOTRULUI, NR.10

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
—
Profitul, față de anul trecut
—
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Risc, 2025

66clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate26.54%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.13 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate4.62%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare73.46%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendințănull%

    Fără anul anterior comparabil, tendința nu se poate evalua.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6620242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate13.016lei
I2Active circulante62.296lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe25lei
I5Casa și conturi la bănci62.271lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii55.324lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri19.988lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă428.564lei
I14Venituri totale428.978lei
I15Cheltuieli totale405.490lei
I16Profit brut23.488lei
I18Profit net19.788lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă4,62%
Marjă brută5,48%
Rentabilitatea capitalurilor99%
Rentabilitatea activelor26,27%
Grad de îndatorare73,46%
Lichiditate curentă1,13
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment6.972lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
—
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Prahova

Întrebări despre DRS MONTAJ STEEL S.R.L.

Ce cifră de afaceri are DRS MONTAJ STEEL S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 428.564 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 19.788 lei.
DRS MONTAJ STEEL S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DRS MONTAJ STEEL S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are DRS MONTAJ STEEL S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DRS MONTAJ STEEL S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 55.324 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DRS MONTAJ STEEL S.R.L.?
66 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DRS MONTAJ STEEL S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DRS MONTAJ STEEL S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .