AMIRA RIDESHARING S.R.L.

ActivăÎn insolvență

4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.

AMIRA RIDESHARING S.R.L. (CUI 50952342) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Piteşti, ARGEŞ, înregistrată la 27 noiembrie 2024, cu activitatea principală „alte transporturi terestre de călători n.c.a.” (CAEN 4939).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 778.946 lei, profit net de 71.913 lei, datorii de 125.134 lei, capitaluri proprii de 70.866 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 82 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

82

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

82 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

Firma a intrat în insolvență în 2026.

Bilanțul pe 2025 e de dinaintea procedurii, deci scorul de mai sus descrie firma așa cum era atunci. Din 2026 încoace, scorul e plafonat la clasa E.

Ce s-a publicat în BPICine are de luat bani

35506580
EDCBA
Îndatorare
63.84%
Istoricul rezultatelor
1 ani

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Singurul lucru din afara bilanțului care intră în el e deschiderea dosarului de insolvență, ca plafon. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

778.946lei

Venituri totale

779.090lei

Rezultat net

71.913lei

Datorii

125.134lei

Capitaluri proprii

70.866lei

Capital de lucru

70.866lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă · În insolvență
Mențiune în registru
este sub incidenţa Legii nr. 85/2014, faliment
Nr. registrul comerțului
J2024044867001
Data înregistrării
27 noiembrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4939 — Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
Sediu social
JUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, CAL. CRAIOVEI, NR.119, CARTIER CRAIOVEI. CAMERA NR.2, BL.19, SC.A, ET.3, AP.16

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+58.030,3%
Profitul, față de anul trecut
+5.866,9%
Creștere anuală compusă
+58.030,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Risc, 2025

82clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate36.16%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.57 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate9.23%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare63.84%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință58030.3%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8220242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante196.000lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe0lei
I5Casa și conturi la bănci196.000lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii125.134lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri70.866lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă778.946lei
I14Venituri totale779.090lei
I15Cheltuieli totale693.804lei
I16Profit brut85.286lei
I18Profit net71.913lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă9,23%
Marjă brută10,95%
Rentabilitatea capitalurilor101,48%
Rentabilitatea activelor36,69%
Grad de îndatorare63,84%
Lichiditate curentă1,57
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment70.866lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
58.030,3%
Creștere anuală compusă
58.030,3%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Argeș

Întrebări despre AMIRA RIDESHARING S.R.L.

Ce cifră de afaceri are AMIRA RIDESHARING S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 778.946 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 71.913 lei.
AMIRA RIDESHARING S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus AMIRA RIDESHARING S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are AMIRA RIDESHARING S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are AMIRA RIDESHARING S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 125.134 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are AMIRA RIDESHARING S.R.L.?
82 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
AMIRA RIDESHARING S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are AMIRA RIDESHARING S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4939 — Alte transporturi terestre de călători n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .