IXINIA SOFTWARE S.R.L.

Activă

6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

IXINIA SOFTWARE S.R.L. (CUI 50942993) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 26 noiembrie 2024, cu activitatea principală „activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (CAEN 6201).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 672.707 lei, profit net de 592.346 lei, datorii de 202.651 lei, capitaluri proprii de 242 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 66 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

66

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

66 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
99.95%
Solvabilitate
0.12%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

672.707lei

Venituri totale

689.277lei

Rezultat net

592.346lei

Datorii

202.651lei

Capitaluri proprii

242lei

Capital de lucru

107lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

672.707lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024044516002
Data înregistrării
26 noiembrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR MITROPOLITUL VARLAAM, NR.88A, ET.1, AP.4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+2.485,9%
Profitul, față de anul trecut
+2.432,3%
Creștere anuală compusă
+2.485,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

66clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate0.12%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate88.05%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare99.95%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință2485.94%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6620242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante202.758lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe56.915lei
I5Casa și conturi la bănci145.843lei
I6Cheltuieli în avans135lei

Pasiv

I7Datorii202.651lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri242lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă672.707lei
I14Venituri totale689.277lei
I15Cheltuieli totale77.701lei
I16Profit brut611.576lei
I18Profit net592.346lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă88,05%
Marjă brută90,91%
Rentabilitatea capitalurilor244.771,07%
Rentabilitatea activelor292,14%
Grad de îndatorare99,95%
Lichiditate curentă1,00
Cifră de afaceri pe salariat672.707lei
Fond de rulment107lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
2.485,94%
Creștere anuală compusă
2.485,94%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea J · Informații și comunicații

6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre IXINIA SOFTWARE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are IXINIA SOFTWARE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 672.707 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 592.346 lei.
IXINIA SOFTWARE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus IXINIA SOFTWARE S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are IXINIA SOFTWARE S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are IXINIA SOFTWARE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 202.651 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are IXINIA SOFTWARE S.R.L.?
66 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
IXINIA SOFTWARE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are IXINIA SOFTWARE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .