PRO UTILAJE S.R.L.

Activă

4399 Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.

PRO UTILAJE S.R.L. (CUI 50936703) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Cumpăna Com. Cumpăna, CONSTANŢA, înregistrată la 25 noiembrie 2024, cu activitatea principală „alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.” (CAEN 4399).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 145.700 lei, pierdere netă de 17.101 lei, datorii de 55.959 lei, capitaluri proprii de 27.666 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 59 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

59

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

59 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Anul analizat s-a încheiat cu pierdere.
Profitabilitate
-11.74%
Îndatorare
66.92%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

145.700lei

Venituri totale

145.700lei

Rezultat net

-17.101lei

Datorii

55.959lei

Capitaluri proprii

27.666lei

Capital de lucru

20.437lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

145.700lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024044143008
Data înregistrării
25 noiembrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4399 — Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
Sediu social
JUD. CONSTANŢA, SAT CUMPĂNA COM. CUMPĂNA, STR. MORII, NR.77

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+190,2%
Profitul, față de anul trecut
-138,4%
Creștere anuală compusă
+190,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

59clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate33.08%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.37 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate-11.74%

    Anul s-a încheiat cu pierdere.

  • Îndatorare66.92%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință190.24%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5920242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate7.229lei
I2Active circulante76.396lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe67.212lei
I5Casa și conturi la bănci9.184lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii55.959lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri27.666lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă145.700lei
I14Venituri totale145.700lei
I15Cheltuieli totale161.425lei
I16Profit brut0lei
I18Profit net0lei
I19Pierdere netă17.101lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă-11,74%
Marjă brută-10,79%
Rentabilitatea capitalurilor-61,81%
Rentabilitatea activelor-20,45%
Grad de îndatorare66,92%
Lichiditate curentă1,37
Cifră de afaceri pe salariat145.700lei
Fond de rulment20.437lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
190,24%
Creștere anuală compusă
190,24%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Constanța

Întrebări despre PRO UTILAJE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PRO UTILAJE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 145.700 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost -17.101 lei.
PRO UTILAJE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PRO UTILAJE S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are PRO UTILAJE S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PRO UTILAJE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 55.959 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PRO UTILAJE S.R.L.?
59 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PRO UTILAJE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PRO UTILAJE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4399 — Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .