EDIANS CONSTRUCT S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

EDIANS CONSTRUCT S.R.L. (CUI 50931439) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Popeşti Leordeni Orş. Popeşti-Leordeni, ILFOV, înregistrată la 22 noiembrie 2024, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 282.133 lei, profit net de 80.779 lei, datorii de 239.454 lei, capitaluri proprii de 80.021 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 39 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

39

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

39 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.

Din cei șase factori ieșeau 65 de puncte, dar scorul e plafonat la 39: o firmă în situația asta nu poate fi socotită mai bună de atât, oricât de bine ar arăta restul cifrelor.

Îndatorare
120.35%
Lichiditate
0.66 x

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

282.133lei

Venituri totale

282.133lei

Rezultat net

80.779lei

Datorii

239.454lei

Capitaluri proprii

80.021lei

Capital de lucru

-80.856lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

141.067lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024043903001
Data înregistrării
22 noiembrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. ILFOV, SAT POPEŞTI LEORDENI ORŞ. POPEŞTI-LEORDENI, ŞOS. OLTENIŢEI, NR.181, BL.B3, SC.1, AP.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+18.708,9%
Profitul, față de anul trecut
+9.514,8%
Creștere anuală compusă
+18.708,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

39clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate40.22%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.66 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate28.63%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare120.35%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință18708.87%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA3920242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate40.359lei
I2Active circulante158.598lei
I3Stocuri558lei
I4Creanțe142.148lei
I5Casa și conturi la bănci15.892lei
I6Cheltuieli în avans121.518lei

Pasiv

I7Datorii239.454lei
I8Venituri în avans1.000lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri80.021lei
I11Capital subscris vărsat100lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă282.133lei
I14Venituri totale282.133lei
I15Cheltuieli totale198.585lei
I16Profit brut83.548lei
I18Profit net80.779lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă28,63%
Marjă brută29,61%
Rentabilitatea capitalurilor100,95%
Rentabilitatea activelor40,6%
Grad de îndatorare120,35%
Lichiditate curentă0,66
Cifră de afaceri pe salariat141.067lei
Fond de rulment-80.856lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
18.708,87%
Creștere anuală compusă
18.708,87%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Ilfov

Întrebări despre EDIANS CONSTRUCT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are EDIANS CONSTRUCT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 282.133 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 80.779 lei.
EDIANS CONSTRUCT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus EDIANS CONSTRUCT S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are EDIANS CONSTRUCT S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are EDIANS CONSTRUCT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 239.454 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are EDIANS CONSTRUCT S.R.L.?
39 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
EDIANS CONSTRUCT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are EDIANS CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .