GENERAL CONSTRUCT BYR S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

GENERAL CONSTRUCT BYR S.R.L. (CUI 50906125) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Costeşti, ARGEŞ, înregistrată la 19 noiembrie 2024, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.773.332 lei, profit net de 814.979 lei, datorii de 1.152.060 lei, capitaluri proprii de 899.052 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 87 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

87

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

87 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.4 x

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.773.332lei

Venituri totale

2.773.681lei

Rezultat net

814.979lei

Datorii

1.152.060lei

Capitaluri proprii

899.052lei

Capital de lucru

464.767lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

1.386.666lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024042394004
Data înregistrării
19 noiembrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. ARGEŞ, ORŞ. COSTEŞTI, STR. PROGRESULUI, NR.71

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1.948,9%
Profitul, față de anul trecut
+871,7%
Creștere anuală compusă
+1.948,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

87clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate43.83%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.4 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate29.39%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare56.17%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință1948.86%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8720242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate434.285lei
I2Active circulante1.616.827lei
I3Stocuri8.220lei
I4Creanțe1.589.009lei
I5Casa și conturi la bănci19.598lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.152.060lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri899.052lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.773.332lei
I14Venituri totale2.773.681lei
I15Cheltuieli totale1.818.032lei
I16Profit brut955.649lei
I18Profit net814.979lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă29,39%
Marjă brută34,46%
Rentabilitatea capitalurilor90,65%
Rentabilitatea activelor39,73%
Grad de îndatorare56,17%
Lichiditate curentă1,40
Cifră de afaceri pe salariat1,39 mil.lei
Fond de rulment464.767lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
1.948,86%
Creștere anuală compusă
1.948,86%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Argeș

Întrebări despre GENERAL CONSTRUCT BYR S.R.L.

Ce cifră de afaceri are GENERAL CONSTRUCT BYR S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.773.332 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 814.979 lei.
GENERAL CONSTRUCT BYR S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GENERAL CONSTRUCT BYR S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are GENERAL CONSTRUCT BYR S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GENERAL CONSTRUCT BYR S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.152.060 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GENERAL CONSTRUCT BYR S.R.L.?
87 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GENERAL CONSTRUCT BYR S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GENERAL CONSTRUCT BYR S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .