CSC KAIZEN S.R.L.

Activă

4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produsennealimentare

CSC KAIZEN S.R.L. (CUI 50880718) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Aroneanu Com. Aroneanu, IAŞI, înregistrată la 14 noiembrie 2024, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produsennealimentare” (CAEN 4719).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 308.470 lei, profit net de 18.557 lei, datorii de 176.200 lei, capitaluri proprii de 14.887 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 59 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

59

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

59 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
92.21%
Solvabilitate
7.79%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

308.470lei

Venituri totale

308.325lei

Rezultat net

18.557lei

Datorii

176.200lei

Capitaluri proprii

14.887lei

Capital de lucru

1.255lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

308.470lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024041214004
Data înregistrării
14 noiembrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4719 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produsennealimentare
Sediu social
JUD. IAŞI, SAT ARONEANU COM. ARONEANU, SPAŢIU COMERCIAL NR. 1. NR. CADASTRAL 60680-C1-U3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+481,5%
Profitul, față de anul trecut
+579,5%
Creștere anuală compusă
+481,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

59clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate7.79%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.01 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate6.02%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare92.21%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință481.45%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5920242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate13.632lei
I2Active circulante177.455lei
I3Stocuri154.656lei
I4Creanțe11.591lei
I5Casa și conturi la bănci11.208lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii176.200lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri14.887lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă308.470lei
I14Venituri totale308.325lei
I15Cheltuieli totale286.821lei
I16Profit brut21.504lei
I18Profit net18.557lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă6,02%
Marjă brută6,97%
Rentabilitatea capitalurilor124,65%
Rentabilitatea activelor9,71%
Grad de îndatorare92,21%
Lichiditate curentă1,01
Cifră de afaceri pe salariat308.470lei
Fond de rulment1.255lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
481,45%
Creștere anuală compusă
481,45%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre CSC KAIZEN S.R.L.

Ce cifră de afaceri are CSC KAIZEN S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 308.470 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 18.557 lei.
CSC KAIZEN S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CSC KAIZEN S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are CSC KAIZEN S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CSC KAIZEN S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 176.200 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CSC KAIZEN S.R.L.?
59 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CSC KAIZEN S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CSC KAIZEN S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4719 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produsennealimentare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .