SORIN 29 CONS S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

SORIN 29 CONS S.R.L. (CUI 50873699) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Teremia Mare Com. Teremia Mare, TIMIŞ, înregistrată la 13 noiembrie 2024, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 438.534 lei, profit net de 38.964 lei, datorii de 116.869 lei, capitaluri proprii de 50.525 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 80 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

80

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

80 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
69.82%
Lichiditate
1.43 x

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

438.534lei

Venituri totale

438.534lei

Rezultat net

38.964lei

Datorii

116.869lei

Capitaluri proprii

50.525lei

Capital de lucru

50.525lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

146.178lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024040664002
Data înregistrării
13 noiembrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. TIMIŞ, SAT TEREMIA MARE COM. TEREMIA MARE, STR. AVRAM IANCU, NR.47

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+2.148,9%
Profitul, față de anul trecut
+243%
Creștere anuală compusă
+2.148,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

80clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate30.18%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.43 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate8.89%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare69.82%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință2148.89%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8020242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante167.394lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe149.229lei
I5Casa și conturi la bănci18.165lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii116.869lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri50.525lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă438.534lei
I14Venituri totale438.534lei
I15Cheltuieli totale392.653lei
I16Profit brut45.881lei
I18Profit net38.964lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă8,89%
Marjă brută10,46%
Rentabilitatea capitalurilor77,12%
Rentabilitatea activelor23,28%
Grad de îndatorare69,82%
Lichiditate curentă1,43
Cifră de afaceri pe salariat146.178lei
Fond de rulment50.525lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
2.148,89%
Creștere anuală compusă
2.148,89%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Timiș

Întrebări despre SORIN 29 CONS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SORIN 29 CONS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 438.534 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 38.964 lei.
SORIN 29 CONS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SORIN 29 CONS S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are SORIN 29 CONS S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SORIN 29 CONS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 116.869 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SORIN 29 CONS S.R.L.?
80 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SORIN 29 CONS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SORIN 29 CONS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .