MELA BEAUTY CONCEPT S.R.L.

Activă

9602 Coafură şi alte activităţi de înfrumuseţare

MELA BEAUTY CONCEPT S.R.L. (CUI 50854034) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Nireş Com. Mica, CLUJ, înregistrată la 11 noiembrie 2024, cu activitatea principală „coafură şi alte activităţi de înfrumuseţare” (CAEN 9602).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 67.550 lei, profit net de 9.839 lei, datorii de 17.632 lei, capitaluri proprii de 5.456 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 68 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

68

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

68 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.73 x
Îndatorare
76.37%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

67.550lei

Venituri totale

67.550lei

Rezultat net

9.839lei

Datorii

17.632lei

Capitaluri proprii

5.456lei

Capital de lucru

-4.802lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

67.550lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024039562007
Data înregistrării
11 noiembrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
9602 — Coafură şi alte activităţi de înfrumuseţare
Sediu social
JUD. CLUJ, SAT NIREŞ COM. MICA, G NIREŞ, NR.167

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+6.754.900%
Profitul, față de anul trecut
+314,7%
Creștere anuală compusă
+6.754.900%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

68clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate23.63%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.73 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate14.57%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare76.37%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință6754900%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6820242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate10.258lei
I2Active circulante12.830lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe0lei
I5Casa și conturi la bănci12.830lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii17.632lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri5.456lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă67.550lei
I14Venituri totale67.550lei
I15Cheltuieli totale57.049lei
I16Profit brut10.501lei
I18Profit net9.839lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă14,57%
Marjă brută15,55%
Rentabilitatea capitalurilor180,33%
Rentabilitatea activelor42,62%
Grad de îndatorare76,37%
Lichiditate curentă0,73
Cifră de afaceri pe salariat67.550lei
Fond de rulment-4.802lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
6.754.900%
Creștere anuală compusă
6.754.900%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea S · Alte activități de servicii

9602 Coafură și alte activități de înfrumusețare

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre MELA BEAUTY CONCEPT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MELA BEAUTY CONCEPT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 67.550 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 9.839 lei.
MELA BEAUTY CONCEPT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MELA BEAUTY CONCEPT S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are MELA BEAUTY CONCEPT S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MELA BEAUTY CONCEPT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 17.632 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MELA BEAUTY CONCEPT S.R.L.?
68 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MELA BEAUTY CONCEPT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MELA BEAUTY CONCEPT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 9602 — Coafură şi alte activităţi de înfrumuseţare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .