AUTENTIC CONSTRUCT BRZ S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

AUTENTIC CONSTRUCT BRZ S.R.L. (CUI 50827803) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Şura Mare Com. Şura Mare, SIBIU, înregistrată la 6 noiembrie 2024, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 190.480 lei, pierdere netă de 215.970 lei, datorii de 213.106 lei, capitaluri proprii de -207.316 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 18 din 100, clasa E — risc foarte ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

18

Scor de risc · clasa E

Risc foarte ridicat

18 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Capitaluri proprii negative: pierderile acumulate depășesc capitalul firmei.
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Anul analizat s-a încheiat cu pierdere.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Solvabilitate
-3580.59%
Profitabilitate
-113.38%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

190.480lei

Venituri totale

192.880lei

Rezultat net

-215.970lei

Datorii

213.106lei

Capitaluri proprii

-207.316lei

Capital de lucru

-207.316lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

95.240lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024037909000
Data înregistrării
6 noiembrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. SIBIU, SAT ŞURA MARE COM. ŞURA MARE, STR. DUPĂ GRĂDINI, NR.29

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+513%
Profitul, față de anul trecut
-2.654,7%
Creștere anuală compusă
+513%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

18clasa E

Risc foarte ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate-3580.59%

    Capitalurile proprii sunt negative: pierderile acumulate depășesc capitalul firmei.

  • Lichiditate0.03 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate-113.38%

    Anul s-a încheiat cu pierdere.

  • Îndatorare3680.59%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință512.99%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA1820242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante5.790lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe0lei
I5Casa și conturi la bănci5.790lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii213.106lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri-207.316lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă190.480lei
I14Venituri totale192.880lei
I15Cheltuieli totale406.920lei
I16Profit brut0lei
I18Profit net0lei
I19Pierdere netă215.970lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă-113,38%
Marjă brută-112,37%
Rentabilitatea capitalurilor104,17%
Rentabilitatea activelor-3.730,05%
Grad de îndatorare3.680,59%
Lichiditate curentă0,03
Cifră de afaceri pe salariat95.240lei
Fond de rulment-207.316lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
512,99%
Creștere anuală compusă
512,99%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre AUTENTIC CONSTRUCT BRZ S.R.L.

Ce cifră de afaceri are AUTENTIC CONSTRUCT BRZ S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 190.480 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost -215.970 lei.
AUTENTIC CONSTRUCT BRZ S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus AUTENTIC CONSTRUCT BRZ S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are AUTENTIC CONSTRUCT BRZ S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are AUTENTIC CONSTRUCT BRZ S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 213.106 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are AUTENTIC CONSTRUCT BRZ S.R.L.?
18 din 100, clasa E (risc foarte ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
AUTENTIC CONSTRUCT BRZ S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are AUTENTIC CONSTRUCT BRZ S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .