VALDOR PROGRESIVE HQ S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

VALDOR PROGRESIVE HQ S.R.L. (CUI 50824920) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Râmnicu Sărat, BUZĂU, înregistrată la 5 noiembrie 2024, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 867.828 lei, profit net de 77.744 lei, datorii de 163.388 lei, capitaluri proprii de 91.490 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 86 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

86

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

86 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
64.1%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

867.828lei

Venituri totale

867.828lei

Rezultat net

77.744lei

Datorii

163.388lei

Capitaluri proprii

91.490lei

Capital de lucru

88.846lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

216.957lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024038109003
Data înregistrării
5 noiembrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. BUZĂU, MUN. RÂMNICU SĂRAT, STR. RADU CEL FRUMOS, NR.1A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1.173,4%
Profitul, față de anul trecut
+473,9%
Creștere anuală compusă
+1.173,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

86clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate35.9%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.54 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate8.96%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare64.1%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință1173.41%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8620242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.644lei
I2Active circulante252.234lei
I3Stocuri517lei
I4Creanțe213.000lei
I5Casa și conturi la bănci38.717lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii163.388lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri91.490lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă867.828lei
I14Venituri totale867.828lei
I15Cheltuieli totale767.765lei
I16Profit brut100.063lei
I18Profit net77.744lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă8,96%
Marjă brută11,53%
Rentabilitatea capitalurilor84,98%
Rentabilitatea activelor30,5%
Grad de îndatorare64,1%
Lichiditate curentă1,54
Cifră de afaceri pe salariat216.957lei
Fond de rulment88.846lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
1.173,41%
Creștere anuală compusă
1.173,41%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Buzău

Întrebări despre VALDOR PROGRESIVE HQ S.R.L.

Ce cifră de afaceri are VALDOR PROGRESIVE HQ S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 867.828 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 77.744 lei.
VALDOR PROGRESIVE HQ S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VALDOR PROGRESIVE HQ S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are VALDOR PROGRESIVE HQ S.R.L.?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are VALDOR PROGRESIVE HQ S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 163.388 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VALDOR PROGRESIVE HQ S.R.L.?
86 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VALDOR PROGRESIVE HQ S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VALDOR PROGRESIVE HQ S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .