ROYAL CONSTRUCT VALRUX S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

ROYAL CONSTRUCT VALRUX S.R.L. (CUI 50822938) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Topoloveni, ARGEŞ, înregistrată la 5 noiembrie 2024, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 176.100 lei, pierdere netă de 25.036 lei, datorii de 24.224 lei, capitaluri proprii de 17.759 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 69 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

69

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

69 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Anul analizat s-a încheiat cu pierdere.
Profitabilitate
-14.22%
Istoricul rezultatelor
1 ani

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

176.100lei

Venituri totale

176.123lei

Rezultat net

-25.036lei

Datorii

24.224lei

Capitaluri proprii

17.759lei

Capital de lucru

14.222lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

88.050lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024037949004
Data înregistrării
5 noiembrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. ARGEŞ, ORŞ. TOPOLOVENI, STR. PARCULUI, NR.5, BL.P7, SC.C, ET.3, AP.16

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+165,1%
Profitul, față de anul trecut
-158,8%
Creștere anuală compusă
+165,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

69clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate42.3%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.59 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate-14.22%

    Anul s-a încheiat cu pierdere.

  • Îndatorare57.7%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință165.13%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6920242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.537lei
I2Active circulante38.446lei
I3Stocuri5.477lei
I4Creanțe0lei
I5Casa și conturi la bănci32.969lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii24.224lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri17.759lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă176.100lei
I14Venituri totale176.123lei
I15Cheltuieli totale199.423lei
I16Profit brut0lei
I18Profit net0lei
I19Pierdere netă25.036lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă-14,22%
Marjă brută-13,23%
Rentabilitatea capitalurilor-140,98%
Rentabilitatea activelor-59,63%
Grad de îndatorare57,7%
Lichiditate curentă1,59
Cifră de afaceri pe salariat88.050lei
Fond de rulment14.222lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
165,13%
Creștere anuală compusă
165,13%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Argeș

Întrebări despre ROYAL CONSTRUCT VALRUX S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ROYAL CONSTRUCT VALRUX S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 176.100 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost -25.036 lei.
ROYAL CONSTRUCT VALRUX S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ROYAL CONSTRUCT VALRUX S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are ROYAL CONSTRUCT VALRUX S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ROYAL CONSTRUCT VALRUX S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 24.224 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ROYAL CONSTRUCT VALRUX S.R.L.?
69 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ROYAL CONSTRUCT VALRUX S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ROYAL CONSTRUCT VALRUX S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .