PROGRES IGM S.R.L.

Activă

7112 Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea

PROGRES IGM S.R.L. (CUI 50805252) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Garvăn Com. Jijila, TULCEA, înregistrată la 1 noiembrie 2024, cu activitatea principală „activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea” (CAEN 7112).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 138.127 lei, profit net de 5.856 lei, datorii de 64.465 lei, capitaluri proprii de 6.632 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 51 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

51

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

51 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
90.67%
Solvabilitate
9.33%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

138.127lei

Venituri totale

139.880lei

Rezultat net

5.856lei

Datorii

64.465lei

Capitaluri proprii

6.632lei

Capital de lucru

-4.276lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024037035000
Data înregistrării
1 noiembrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sediu social
JUD. TULCEA, SAT GARVĂN COM. JIJILA, STR. JIJILEI, NR.6

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+12,8%
Profitul, față de anul trecut
-93,5%
Creștere anuală compusă
+12,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Risc, 2025

51clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate9.33%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.93 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate4.24%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare90.67%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință12.77%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5120242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate10.908lei
I2Active circulante60.189lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe5.057lei
I5Casa și conturi la bănci55.132lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii64.465lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri6.632lei
I11Capital subscris vărsat20lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă138.127lei
I14Venituri totale139.880lei
I15Cheltuieli totale129.288lei
I16Profit brut10.592lei
I18Profit net5.856lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă4,24%
Marjă brută7,67%
Rentabilitatea capitalurilor88,3%
Rentabilitatea activelor8,24%
Grad de îndatorare90,67%
Lichiditate curentă0,93
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment-4.276lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
12,77%
Creștere anuală compusă
12,77%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Cele mai nou înregistrate în județul Tulcea

Întrebări despre PROGRES IGM S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PROGRES IGM S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 138.127 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 5.856 lei.
PROGRES IGM S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PROGRES IGM S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are PROGRES IGM S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PROGRES IGM S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 64.465 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PROGRES IGM S.R.L.?
51 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PROGRES IGM S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PROGRES IGM S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .