ROYAL AUTO PARTS S.R.L.
Activă4782 Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
ROYAL AUTO PARTS S.R.L. (CUI 50785643) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Hărău Com. Hărău, HUNEDOARA, înregistrată la 29 octombrie 2024, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe” (CAEN 4782).
A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 7.327.555 lei, profit net de 43.719 lei, datorii de 243.114 lei, capitaluri proprii de 37.708 lei, 7 salariați.
Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 58 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.
Din bilanțul depus pe 2025
Toți cei 2 ani, cu grafice și indicatori →Scor de risc · clasa C
Risc moderat
58 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.
- Îndatorare
- 86.57%
- Profitabilitate
- 0.6%
Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.
Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul
Cifra de afaceri
7.327.555lei
Venituri totale
8.349.987lei
Rezultat net
43.719lei
Datorii
243.114lei
Capitaluri proprii
37.708lei
Capital de lucru
20.430lei
Salariați
7
Cifră de afaceri pe salariat
1.046.794lei
Identitate și situație fiscală
ANAF, Registrul comerțului
În registrul comerțului
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Tip entitate
- SRL
- Stare
- Activă
- Nr. registrul comerțului
- J2024036070008
- Data înregistrării
- 29 octombrie 2024
Activitate și sediu
- Activitate principală
- 4782 — Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
- Sediu social
- JUD. HUNEDOARA, SAT HĂRĂU COM. HĂRĂU, NR.149
Situație fiscală
TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.
Date de contact și reprezentanți
Declarații fiscale, registru, surse publice
Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali
Situații financiare
Ministerul Finanțelor
Evoluția firmei
2024–2025, în lei
Cifra de afaceri și profitul
Salariați
- Cifra de afaceri, față de 2024
- +2.811,9%
- Profitul, față de anul trecut
- +803,9%
- Creștere anuală compusă
- +2.811,9%
Cifra de afaceri
Venitul din activitatea de bază.
Profitul sau pierderea
Rezultatul net al exercițiului.
Active totale
Imobilizate plus circulante.
Datorii
Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.
Capitaluri proprii
Ce rămâne acționarilor după datorii.
Salariați
Numărul mediu din cursul anului.
Cifra de afaceri pe salariat
Cât produce, în medie, un angajat.
Risc, 2025
Risc moderat
Ce l-a dat
- Solvabilitate13.43%
Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.
- Lichiditate1.08 x
Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.
- Profitabilitate0.6%
Marjă netă foarte subțire.
- Îndatorare86.57%
Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.
- Tendință2811.86%
Creștere puternică a cifrei de afaceri.
- Istoricul rezultatelor1 ani
Un an cu pierdere în perioada analizată.
Evoluția scorului
2024–2025, exercițiu cu exercițiuApasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.
2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială
Activ
Pasiv
Contul de profit și pierdere
Indicatori · 2025
Cifra de afaceri în timp
- Creștere în ultimul an
- 2.811,86%
- Creștere anuală compusă
- 2.811,86%
Acționari și asociați
Citite cu AI din actele firmei
Cine deține firma, cu procentele
Datorii la bugetul de stat
ANAF, listele de restanțe
Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric
Achiziții publice
SICAP
Contractele publice, cu clienții și valorile lor
Licențe și autorizații
ARR, ANRE
Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor
Activități CAEN autorizate
Registrul comerțului
Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală
Dosare în instanță
Portalul instanțelor de judecată
Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei
Buletinul Procedurilor de Insolvență
BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele
Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență
Creditorii din insolvență
BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar
Cine are de luat bani de la firmă și cât
Monitorul Oficial
Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a
Actele publicate în Monitorul Oficial
Firme din același domeniu
Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul
4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Cele mai nou înregistrate în județul Hunedoara
- PROTEC AUTO RETAIL S.R.L. CUI 55801740 · Orş. Simeria · înființată 05.11.2026SRL
- ECOMOBIL S.R.L. CUI 54886284 · Mun. Deva · înființată 11.06.2026TVASRL
- IANMAR COMMERCIAL S.R.L. CUI 54331410 · Sat Băiţa Com. Băiţa · înființată 24.03.2026TVASRL
- S.C BEST AUTOTRADE SRL CUI 53487218 · Mun. Vulcan · înființată 27.01.2026SRL
- S.C BEST AUTOTRADE SRL CUI 53487587 · Orş. Haţeg · înființată 27.01.2026SRL
- S.C BEST AUTOTRADE SRL CUI 53462310 · Mun. Lupeni · înființată 26.01.2026SRL
Întrebări despre ROYAL AUTO PARTS S.R.L.
- Ce cifră de afaceri are ROYAL AUTO PARTS S.R.L.?
- În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 7.327.555 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 43.719 lei.
- ROYAL AUTO PARTS S.R.L. mai este activă?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
- Câte bilanțuri a depus ROYAL AUTO PARTS S.R.L.?
- 2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
- Câți angajați are ROYAL AUTO PARTS S.R.L.?
- 7 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
- Ce datorii are ROYAL AUTO PARTS S.R.L.?
- În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 243.114 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
- Ce scor de risc are ROYAL AUTO PARTS S.R.L.?
- 58 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
- ROYAL AUTO PARTS S.R.L. este în insolvență?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
- Ce cod CAEN are ROYAL AUTO PARTS S.R.L.?
- Activitatea principală este CAEN 4782 — Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe.
Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .